Zasypani z dystansu! Tym razem Czarni nie zdołali wrócić po przerwie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Travis Trice
PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Travis Trice

Niesamowita skuteczność rzutów zza łuku poprowadziła Śląsk Wrocław do wygranej w hicie Energa Basket Ligi nad Grupą Sierleccy Czarni Słupsk (96:84). Dzięki "trójkom" najpierw zbudowali przewagę, a potem dokończyli dzieła.

Czarni ponownie gonili całą drugą połowę. Znowu byli blisko dokonania rzeczy wielkiej, ale Śląsk na to nie pozwolił. Co więcej. Odrobił straty z pierwszego meczu.

Wrocławianie rozpoczęli w niesamowitym stylu - po trzech minutach prowadzili 16:5, a w pierwszej kwarcie zdobyli finalnie 30 punktów wykorzystując 6 z 7 prób zza łuku.

Nie do zatrzymania był wtedy Travis Trice (13 punktów i 3/3 za 3). W drugiej kwarcie szalał z kolei Łukasz Kolenda, a Śląsk miał nawet 20 punktów przewagi.

Czarni jednak po swojemu - zaczęli odrabiać straty. Po zmianie stron szalał pod koszem efektownie akcje kończył Kalif Young, a na obwodzie z każdą kolejną minutą aktywniejsi i skuteczniejsi byli Marcus Lewis i William Garrett. Efekt? Cztery minuty przed końcem było tylko 82:77 dla Śląska.

Gospodarze wytrzymali jednak ciśnienie. Ivan Ramljak wykończył akcję z faulem, potem dołożył "trójkę". Pięć sekund przed końcem z dystansu po raz czwarty w meczu zza linii 6,75 przymierzył Trice. Tym samym Śląsk nie tylko przypieczętował triumf, ale i odrobił straty ze Słupska, gdzie przegrał 79:89.

Trice zakończył mecz z 22 punktami na koncie. Miał 4/4 z dystansu i siedem asyst. Ramljak dołożył 18 "oczek" i dziewięć zbiórek.

Kluczowa statystyka dla losów meczu? Śląsk wykorzystał 15 z 23 prób z dystansu! Czarni w tym elemencie mieli 5/21. Najbardziej skuteczność zawiodła Lewisa Beecha, który nie wykorzystał żadnego z sześciu rzutów za trzy punkty.

WKS Śląsk Wrocław - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 96:84 (30:19, 21:17, 21:23, 24:25)

Śląsk: Travis Trice 22, Ivan Ramljak 18, Łukasz Kolenda 14, Aleksander Dziewa 10, Kodi Justice 9, Kerem Kanter 7, Cyril Langevine 7, Martins Meiers 6, Jakub Karolak 3.

Czarni: Marcus Lewis 23, William Garrett 19, Kalif Young 13, Marek Klassen 8, Lewis Beech 7, Dawid Słupiński 6, Jakub Musiał 5, Bartosz Jankowski 3, Błażej Kulikowski 0.