Suzuki I liga. Dwie dogrywki w Krośnie. Łatwiejsze przeprawy Górnika Trans.eu i WKK

Facebook / Krzysztof Masztafiak, Sportowa Przygoda Śląskiego Piłkarza / Na zdjęciu: koszykarze GKS-u Tychy

Mecz w Krośnie zakończył 5. kolejkę, a pozostałe spotkania 6. kolejkę Suzuki I ligi. Po niesamowitym pojedynku i dwóch dogrywkach GKS Tychy wygrał z Miastem Szkła 100:94. Na wyjazdach zwyciężyły też Górnik Trans.eu Wałbrzych i WKK Wrocław.

GKS zaczął od prowadzenia 10:4. Jeszcze w pierwszej kwarcie Miasto Szkła odpowiedziało serią 10 punktów i wygrywało 17:12. Spory udział miał w tym Dariusz Oczkowicz. Goście szybko odrobili straty i po 10 minutach był remis. W drugiej kwarcie dzięki lepszej końcówce, serii siedmiu punktów i "trójce" Kacpra Mąkowskiego nieznaczną przewagę uzyskali goście (42:38).

W drugiej połowie obie drużyny jeszcze kilka razy zmieniały się na prowadzeniu. Zanosiło się na dogrywkę i tak się stało, choć wydawało się, że zwycięstwo GKS-owi zapewni Kacper Mąkowski. Znakomitą "trójką" odpowiedział jednak Dariusz Oczkowicz.

Jedna dogrywka to za mało żeby wyłonić zwycięzcę. Miasto Szkła zaczęło dodatkowy czas od czterech punktów z rzędu. Później jednak gospodarze przegrywali 87:90, a remis dał im Alan Czujkowski. W decydującej części goście odskoczyli na pięć punktów. Później dali się dogonić (94:95), ale lepiej finiszowali i nie wypuścili ósmego zwycięstwa w sezonie. GKS miał więcej zbiórek (44:41) i lepiej trafiał rzuty wolne (26/32) przy 17/28 Miasta Szkła. Tyskiej ekipie nie przeszkodziło aż 21 strat przy 12 przeciwnika.

To był mecz Kacpra Mąkowskiego - 28 punktów (6/7 za dwa i 5/11 za trzy) oraz cztery zbiórki. Dla Miasta Szkła 80 punktów rzucili łącznie czterej koszykarze: Alan Czujkowski (23), Dariusz Oczkowicz (21), Bartosz Ciechociński (19) oraz Piotr Wieloch (17 punktów i siedem asyst).

Nowym liderem Suzuki I ligi z bilansem 9-2 został Górnik Trans.eu Wałbrzych, który wygrał w Pruszkowie 80:58. Niespodziewanie lepiej zaczął Elektrobud-Investment ZB, bo prowadził 7:0 i 13:5. Goście wyrównali jeszcze w pierwszej kwarcie, a na przełomie drugiej i trzeciej odsłony odjechali niżej notowanemu przeciwnikowi, który przegrał po raz siódmy w sezonie.

Wpływ na taką różnicę miały straty (16:9). Górnik Trans.eu miał też więcej ofensywnych argumentów. Skuteczni Kamil Zywert i Krzysztof Jakóbczyk rzucili odpowiednio 19 i 18 punktów. Dla Elektrobud-Investment ZB 11 "oczek" zdobył January Sobczak, a 10 punktów i 12 zbiórek dodał Mateusz Szwed.

Tylko dwie porażki ma też WKK, ale wrocławianie rozegrali o jeden mecz mniej. W środę zwyciężyli w Opolu 91:72. Weegree AZS Politechnika zawaliła trzecią kwartę (7:24) i to rozstrzygnęło losy meczu. Dla gości 22 punkty rzucił Tomasz Prostak, a 10 zbiórek miał Piotr Niedźwiedzki. Wśród gospodarzy z 20 punktami wyróżnił się Michał Jodłowski.

Wyniki środowych spotkań Suzuki I ligi:

Miasto Szkła Krosno - GKS Tychy 94:100 (19:19, 19:23, 18:17, 24:21, d. 10:10, 4:10)

Miasto Szkła: Czujkowski 23, Oczkowicz 21, Ciechociński 19, Wieloch 17, Krzywdziński 5, Żmudzki 5, Ciesielski 4, Szczypiński 0.

GKS: Mąkowski 28, Woroniecki 18, Wrona 13, Stryjewski 11, Kędel 8, Śpica 7, Trubacz 7, Karpacz 5, Grochowski 3.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Górnik Trans.eu Wałbrzych 58:80 (19:17, 13:20, 13:24, 13:19)

Elektrobud-Investment ZB: Sobczak 11, Kierlewicz 10, Szwed 10, Czosnowski 7, Tyszka 7, Pawlak 5, Czemerys 3, Janik 3, Dalkowski 1, Drewniak 1, Proczek 0, Suliński 0.

Górnik Trans.eu: Zywert 19, Jakóbczyk 18, Malesa 15, Ratajczak 8, Cechniak 6, Bojanowski 5, Podejko 4, Durski 3, Wróbel 2, Koperski 0.

Weegree AZS Politechnika Opolska - WKK Wrocław 72:91 (20:20, 17:18, 7:24, 28:29)

Weegree AZS Politechnika: Jodłowski 20, Krajewski 9, Łabinowicz 9, Wilk 9, Brenk 8, Lewiñski 6, Jankowski 5, Skiba 4, Szymański 2, Kaczmarzyk 0, Piszczatowski 0.

WKK: Prostak 22, Jędrzejewski 15, Rutkowski 11, Sitnik 10, Koelner 9, Patoka 9, Kiwilsza 6, Niedźwiedzki 6, Uberna 3, Matusiak 0.