Suzuki I liga. Wysokie zwycięstwo Grupy Sierleccy-Czarnych Słupsk. WKK lepszy na finiszu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / True Photo Agnieszka Żukowska / Na zdjęciu: Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk

Grupa Sierleccy-Czarni odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie. W 8. kolejce Suzuki I ligi koszykarze ze Słupska wygrali na wyjeździe z Weegree AZS Politechniką Opolską 92:70. Udany powrót do gry po kilku tygodniach przerwy mieli też gracze WKK Wrocław.

To była niezwykle ofensywna druga połowa w wykonaniu Grupy Sierleccy-Czarnych. Goście w 20 minut zdobyli aż 59 punktów i nie dali szans Weegree AZS Politechnice Opolskiej. Gospodarze nie wytrzymali takiego tempa w ostatnich 10 minutach, przegrywając tę część 16:30.

W całym meczu ekipa ze Słupska trafiła 31/41 prób za dwa punkty. Trochę gorzej było za linią 6,75 metra (8/23). Tu gospodarze byli lepsi (9/22), ale mieli mniej zbiórek (23:33) i popełnili 21 strat przy 16 rywali.

Dla Grupy Sierleccy-Czarni 20 punktów (4/4 za dwa i 4/9 za trzy) oraz siedem zbiórek uzyskał Hubert Pabian. Efektowne double-double skompletował Adrian Kordalski (17 punktów i 13 asyst). Warto też podkreślić bezbłędny występ w rzutach za dwa punkty Szymona Długosza (7/7) i Patryka Przyborowskiego (3/3). W Weegree AZS Politechnice Adam Brenk miał 14 punktów, osiem asyst, ale też sześć strat.

Prawie miesiąc na kolejny mecz musieli czekać koszykarze WKK Wrocław. Goście zwyciężyli w Pruszkowie 64:56. To był zdecydowanie mniej ofensywny pojedynek, ale trochę bardziej wyrównany. Przyjezdni przeważali przez całe spotkanie, jednak miejscowi dzielnie ich gonili. Udało im się to w pierwszej połowie. Po przerwie pozwolili rywalom odskoczyć na 10 "oczek" (28:38), ale zdołali doprowadzić do remisu (50:50). Kolejna seria okazała się już jednak decydująca.

Wrocławianie wygrali pomimo tylko 4/13 za trzy punkty. Ich przeciwnik miał jednak w tym elemencie 6/25. Pruszkowianie popełnili 23 straty przy 17 przeciwnika. Mieli jednak aż 47 zbiórek, a WKK 31. To wszystko pod nieobecność kontuzjowanego podkoszowego, Mateusza Szweda.

W WKK tylko 10 minut na parkiecie spędził jednak czołowy podkoszowy Suzuki I ligi, Piotr Niedźwiedzki. Solidnie zastępował go Szymon Kiwilsza (17 punktów i pięć zbiórek). Po drugiej stronie double-double osiągnął Krystian Tyszka (15 punktów i 11 zbiórek).

Wyniki niedzielnych spotkań 8. kolejki Suzuki I ligi:

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - WKK Wrocław 56:64 (15:17, 13:12, 16:18, 12:17)

Elektrobud-Investment ZB: Tyszka 15, Janik 14, Kierlewicz 11, Pawlak 7, Czosnowski 5, Sobczak 2, Suliński 2, Czemerys 0, Drewniak 0, Proczek 0.

WKK: Kiwilsza 17, Jędrzejewski 13, Prostak 12, Sitnik 11, Niedźwiedzki 5, Rutkowski 4, Patoka 2, Koelner 0, Matusiak 0, Uberna 0, Wilczek 0, Żebrok 0.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk 70:92 (14:21, 15:12, 25:29, 16:30)

Weegree AZS Politechnika: Kaczmarzyk 15, Brenk 14, Piszczatowski 10, Wilk 9, Krajewski 6, Lewiński 6, Skiba 3, Szymański 3, Barszcz 2, Jodłowski 2, Heliński 0.

Grupa Sierleccy-Czarni: Pabian 20, Kordalski 17, Długosz 15, Przyborowski 12, Śmigielski 12, Słupiński 11, Pieloch 5, Kopciński 0, Kulikowski 0, Wątroba 0.