EBL. Tym razem bez sensacji. Anwil Włocławek pewnie ograł PGE Spójnię

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Chris Dowe
PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Chris Dowe

Jakub Karolak pokazał z czego słynie. Rzucający Anwilu Włocławek wykorzystał 6 z 7 rzutów zza łuku, a mistrzowie Polski pokonali PGE Spójnię Stargard 110:84.

PGE Spójnia walczyła, ale tym razem na sensację w Hali Mistrzów nie miała siły. Anwil w czwartej kwarcie po prostu odjechał.

Popisy strzeleckie rozpoczął Raymond Cowels, ale potem "pałeczkę" przejął Jakub Karolak.

Snajper "Rottweilerów" był niemal bezbłędny. Wykorzystał 6 z 7 rzutów z dystansu - zdobył ostatecznie 25 punktów, do czego dołożył 7 zbiórek. Anwil wygrał po raz siódmy z rzędu.

Wszystko rozpoczęło się ciekawie, a największa w tym zasługa Cowelsa. Amerykański snajper w pierwszej kwarcie wykorzystał 4 z 6 rzutów zza łuku. Zdobył 14 punktów dzięki czemu PGE Spójnia była w kontakcie.

Ekipa Jacka Winnickiego długo trzymała się dzielnie w ataku, ale egzekucja  "Rotweileryów" była niemal perfekcyjna. Goście długo walczyli, ale w końcu padli i Anwil odjechał.

Przed przerwą Anwil również po raz kolejny stracił Tony'ego Wrotena, który najpierw otrzymał przewinienie niesportowe, a po chwili faul techniczny za gestykulację. Wszystko to sprzyjało gościom, którzy doszli rywali na trzy "oczka".

Anwil szukał przełamania meczu i z pomocną dłonią przyszedł Michał Sokołowski. Dodać do tego należy skuteczności Karolaka. Skuteczność i energia PGE Spójni w końcu zaczęła opadać z sił i efekt był przewidywalny.

Karolak z ławki dał 25 punktów (7/8 z gry). 18 "oczek", 5 zbiórek i 5 asyst dołożył Dowe, a 16 punktów dołożył Sulima. "Rottweilery" pokazały, że ich siłą nie tylko jest pierwsza piątka, ale i "goście" z ławki.

Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 110:84 (28:24, 26:15, 20:29, 36:16)

Anwil: Jakub Karolak 25, Michał SOkołowski 18, Chris Dowe 18, Krzysztof Sulima 16, Ricky Ledo 10, Tony Wroten 10, Shawn Jones 8, Szymon Szewczyk 5, Igor Wadowski 0, Adam Piątek 0, Oliwie Bednarek 0.

PGE Spójnia: Raymond Cowels 19, Jokubas Gintvainis 16, Kacper Młynarski 13, Peter Olisemeka 12, Mateusz Kostrzewski 8, Adam Brenk 7, Bartosz Bochno 5, Adris De Leon 4, Michał Huk 0, Bartłomiej Górzyński 0.