Kapitalny finisz lublinian. TBV Start pokonał w Krośnie Miasto Szkła

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Piotr Matusewicz / PressFocus / Na zdjęciu: James Washington
Newspix / Piotr Matusewicz / PressFocus / Na zdjęciu: James Washington

Jeszcze cztery minuty przed końcem Miasto Szkła Krosno prowadziło, ale ostatecznie przegrało z TBV Startem Lublin 73:87. Dzięki znakomitemu finiszowi podopieczni Davida Dedka odnieśli pierwszy triumf w sezonie.

W 36 minucie meczu podopieczni Mariusza Niedbalskiego prowadzili 72:70. Od tego momentu na parkiecie istniała już jednak tylko jedna drużyna. Start zaliczył run 17:1 czym przypieczętował swój stosunkowo wysoki triumf.

James Washington i Kacper Borowski uzyskali dla triumfatorów po 18 punktów. 16 "oczek" i 8 zbiórek dołożył Mateusz Dziemba. Start tym samym zmazał plamę za inauguracyjną porażkę z Legią Warszawa.

Krośnianie długo grali bardzo dobrze. Znakomicie rozpoczęli mecz, bo niemal wszystko trafiał Jordan Loveridge. To głównie dzięki niemu gospodarze prowadzili nawet 27:17 w drugiej kwarcie. Start do lepszej gry pociągnął Dziemba, który skutecznie penetrował pod kosz i trafiał z dystansu. Jego koledzy "podłapali" energię i jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie.

Do połowy czwartej ćwiartki trwała wyrównana walka, a wynik niemal cały czas krążył wokół remisu. Cztery minuty przed końcem punkty zdobył Charlie Westbrook i "Szklany Team" prowadził 72:70. Potem ciosy wyprowadzali już tylko lublinianie.

Akcjami 2+ popisali się kolejno Borowski i Uros Mirkovic, a z dystansu trójkę dołożył Michael Gospodarek. Krośnianie nie zdołali już na to zareagować i odpowiedzieć, a pierwsza wygrana w sezonie pojechała do Lublina.

Loveridge zakończył spotkanie z dorobkiem 16 punktów, jednak po przerwie był już niemal niewidoczny. Jabarie Hinds uzbierał z kolei double-double do 12 "oczek" dokładając 10 asyst.

Miasto Szkła Krosno - TBV Start Lublin 73:87 (24:15, 17:27, 20:19, 12:26)

Miasto Szkła: Jordan Loveridge 16, Charlie Westbrook 13, Maciej Bojanowski 13, Jabarie Hinds 12 (10 as), Filip Put 9, Paweł Krefft 6, Mihajlo Bogdanović 3, Grzegorz Grochowski 1, Adrian Bogucki 0.

TBV Start: James Washington 18, Kacper Borowski 18, Mateusz Dziemba 16, Michael Gospodarek 13, Uros Mirković 8, Earvin Morris 5, Devonte Upson 3, Wojciech Czerlonko 2, Bartłomiej Pelczar 2, Roman Szymański 2, Paweł Kowalski 0.