Perfekcyjny finisz Rosy, Szymkiewicz poflirtował z triple-double

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciu Daniel Szymkiewicz
WP SportoweFakty / Na zdjęciu Daniel Szymkiewicz

Decydującą kwartę Rosa Radom wygrała aż 31:11 i to dzięki temu zapewniła sobie triumf 90:77 nad Kingiem Szczecin. Kluczowe role dla wygranego zespołu odegrali Kevin Punter i Daniel Szymkiewicz.

Szczecinianie od początku narzucili bardzo dobre tempo i grali niezwykle skutecznie. Na finiszu jednak nie znaleźli odpowiedzi na gospodarzy. Ci w kluczowych minutach złapali niesamowity wiatr w żagle, a nie do zatrzymania był Kevin Punter.

Amerykański snajper zaliczył 22 punkty z czego 10 w decydującej ostatniej kwarcie. Wspólnie z Danielem Szymkiewiczem (15 "oczek", 8 zbiórek, 8 asyst i 4 przechwyty) byli głównymi ojcami sukcesu.

King zaczął bardzo dobrze. Na otwarciu prowadzili 7:0, potem 19:10. Rosę w grze trzymali gracze z ławki. Ryan Harrow do przerwy miał na swoim koncie 13 oczek i 3/3 zza łuku. To w dużej mierze dzięki niemu gospodarze schodzili do szatni przegrywając różnicą zaledwie dwóch oczek.

Po zmianie stron szybkie dwie trójki trafił jednak Carlos Medlock, coraz skuteczniej grał Paweł Kikowski, a swoje dołożył jeszcze Sebastian Kowalczyk. Efekt? W 31 minucie gry King prowadził w Radomiu 68:59.

Potem gospodarze zrobili prawdziwy huragan. Po dwóch skutecznych akcjach Szymkiewicza Rosa dwie minuty później była już na prowadzeniu. Następnie ważną trójkę trafił Michał Sokołowski, a Rosa zaliczyła serię 17:0, którą ostatecznie rozstrzygnęła losy pojedynku.

"Sokół" zagrał pomimo, że w ostatnim czasie narzekał na uraz. Zagrał i dołożył swoją dużą cegłę do sukcesu pomimo problemów ze skutecznością (2/8 z gry). Zapisał w statystykach 8 oczek, 5 asyst i 4 zbiórki.

Wśród pokonanych Medlock trafił bardzo dobre 5 z 7 trójek i uzbierał 19 punktów. Trzy mniej dołożył Kikowski. Solidny występ zaliczył też Łukasz Diduszko - 14 punktów (6/7 z gry) i 5 zbiórek.

Rosa Radom - King Szczecin 90:77 (15:19, 26:24, 18:23, 31:11)

Rosa: Kevin Punter 22, Daniel Szymkiewicz 15, Ryan Harrow 15, Igor Zajcew 12, Patrik Auda 10, Michał Sokołowski 8, Filip Zegzuła 6, Michael Fraser 2, Maciej Bojanowski 0, Marcin Piechowicz 0.

King: Carlos Medlock 19, Paweł Kikowski 16, Łukasz Diduszko 14, Tauras Jogela 10, Sebastian Kowalczyk 7, Mateusz Bartosz 4, Martynas Paliukenas 4, Darrell Harris 3.