Spóźniony finisz MKS-u Dąbrowa Górnicza. Triumf Trefla Sopot, Marković otarł się o triple-double

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Wojciech Figurski / Na zdjęciu: Nikola Marković
Newspix / Wojciech Figurski / Na zdjęciu: Nikola Marković

Druga wygrana w sezonie na koncie Trefla Sopot. Zespół z Trójmiasta nie był zbytnio gościnny dla niepokonanych dotychczas dąbrowian, ogrywając MKS 85:78. Dwóch asyst do triple-double zabrakło Nikoli Markoviciowi.

Sopocianie prowadzili od samego początku. Nie do zatrzymania był Steve Zack. Środkowy Trefla zaliczył 20 punktów (10/12 z gry) i 11 zbiórek. Dąbrowianie w końcówce zbliżyli się na pięć oczek, ale na więcej zabrakło im czasu.

[tag=57171]

Nikola Marković[/tag] był z kolei na najlepszej drodze do triple-double. W jego statystykach pojawiło się 12 oczek, 10 zbiórek i 8 asyst.

Goście długo łapali właściwy rytm w meczu, a duży wpływ na to miała obrona strefowa, na którą postawił Marcin Kloziński. Gra dąbrowian "zaskoczyła" gdy na boisku pojawił się Aaron Broussard - w pierwszej połowie zaliczył 14 oczek.

Amerykanin pociągnął MKS, który w drugiej kwarcie wyszedł nawet na prowadzenie. Trefl opowiedział jednak trójkami Artura Mielczarka, a równo z syreną oznaczającą przerwę trafił też Łukasz Kolenda.

MKS oprócz problemów w defensywie, przegrywał też sromotnie walkę pod tablicami. Sopocianie zaliczyli 40 zbiórek przy zaledwie 24 gości. Zupełnie niewidoczny był D.J. Shelton - w całym meczu zaledwie 2 punkty i 2 zbiórki.

Po przerwie Trefl kontrolował mecz. W 33 minucie prowadził już nawet 79:62. Gości do walki pociągnął jeszcze Bartłomiej Wołoszyn - jego pięć punktów z rzędu zmniejszyło straty gości do pięciu oczek, ale na więcej nie było już czasu.

Wołoszyn w przekroju całego meczu na pewno był wyróżniającą się postacią. Podobnie Broussard czy bardzo solidny jak zawsze Paulius Dambrauskas.

Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 85:78 (24:17, 22:21, 27:20, 12:20)

Trefl: Steve Zack 20 (11 zb), Nikola Marković 12 (10 zb), Piotr Śmigielski 10, Jakub Karolak 9, Filip Dylewicz 8, Artur Mielczarek 8, Michał Kolenda 6, Brandon Brown 6, Łukasz Kolenda 6.

MKS: Aaron Broussard 17, Bartłomiej Wołoszyn 17, Paulius Dambrauskas 14, Witalij Kowalenko 12, Jakub Parzeński 10, Thomas Massamba 4, D.J. Shelton 2, Michał Gabiński 2, Piotr Pamuła 0, Maciej Kucharek 0.