TBV Start Lublin - Legia Warszawa: Chavaughn Lewis show, zniszczył defensywę gości

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Adrianna Antas / Chavaughn Lewis w barwach TBV Start Lublin
Materiały prasowe / Adrianna Antas / Chavaughn Lewis w barwach TBV Start Lublin

Amerykański rzucający obnażył wszystkie luki defensywy beniaminka. Chavaughn Lewis był nie do zatrzymania, zaliczył szalone 39 punktów, a jego TBV Start Lublin pokonał Legię Warszawa 95:85.

To był jego wieczór. W hali Globus Chavaughn Lewis dał prawdziwy popis gry. Wykorzystał 12 z 16 rzutów z gry i 13 z 15 rzutów wolnych - złożyło się to na 39 punktów i zapewniło Startowi bezcenny triumf.

Pomimo genialnego występu Lewisa, spotkanie nie było jednostronnym widowiskiem. Lublinianie dobrze rozpoczęli, jednak w drugiej kwarcie gracze ze stolicy poprawili znacząco defensywę, odrobili straty i objęli nawet prowadzenie 37:32.

Podrażnieni gospodarze w tym momencie oddali piłkę swojemu liderowi, a to przyniosło oczekiwany efekt - na przerwę Start schodził prowadząc już 50:41.

W Legii wyróżniał się Mateusz Jarmakowicz. 16 punktów, 6 zbiórek i tyle samo asyst na pewno mogło cieszyć go indywidualnie, bo zespołowo trzecia porażka w sezonie musi boleć.

Po przerwie beniaminek dwoił się i troił, żeby odwrócić losów meczu i pewnie zdołałby to zrobić, gdyby znalazł receptę na zatrzymanie szalonego Lewisa. Ten robił jednak co chciał. Mijał rywali jak tyczki, pod kosz wchodził jak w masło i nie obdarł Legię ze złudzeń.

39 punktów to rekord sezonu. 13 oczek dołożyli James Washington i Uros Mirkovic, z kolei Mateusz Dziemba do 12 dołożył 4 zbiórki i 3 asysty.

Legii nie pomogło pięciu graczy z dwucyfrowymi zdobyczami punktowymi. O ile do ataku warszawskiej drużyny nie można mieć większych pretensji, o tyle do obrony już tak. 95 straconych punktów... no i ten Lewis - przez to Legia nadal po stronie zwycięstw ma 0.

TBV Start Lublin - Legia Warszawa 95:85 (25:19, 25:22, 24:27, 21:17)

TBV Start: Chavaughn Lewis 39, James Washington 13, Uros Mirković 13, Mateusz Dziemba 12, Wojciech Czerlonko 8, Michael Gospodarek 5, Darryl Reynolds 5, Bartosz Ciechociński 0, Roman Szymański 0, Bartłomiej Pelczar 0.

Legia: Mateusz Jarmakowicz 16, Tomasz Andrzejewski 14, Grzegorz Kukiełka 12, Isaiah Wilkerson 12, Piotr Robak 10, Michał Aleksandrowicz 7, Jobi Wall 6, Adam Linowski 4, Łukasz Wilczek 4, Kamil Sulima 0.