Niespodzianka w Radomiu! Twarde Pierniki rozbiły Rosę!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Polak
PAP / Piotr Polak

Krocząca od wygranej do wygranej Rosa Radom niespodziewanie przegrała u siebie z Polskim Cukrem Toruń 64:86. Twarde Pierniki pozostają niepokonane w tym sezonie.

Zwycięstwo w Superpucharze Polski i dwa triumfy w Polskiej Lidze Koszykówki dawały Rosie Radom komfort i pozycje w ścisłej czołówce rozgrywek. W niedzielę wicemistrzowie Polski byli faworytem starcia z Polskim Cukrem Toruń, lecz niespodziewanie przegrali. I to niezwykle wysoko, bowiem aż 64:86!

Tak słabo grającej Rosy kibice w Radomiu nie widzieli już dawno. Fatalna skuteczność, mnóstwo fauli w początkowej fazie spotkania i brak pomysłu na świetnie zorganizowaną grę koszykarzy z Torunia - to nie mogło skończyć się inaczej, jak pierwszą porażką w obecnym sezonie.

Goście prowadzili w tym meczu niemalże przez 39 minut - przez większą część różnicą kilkunastu oczek. Po zaledwie kilku minutach było 23:5, głównie dzięki serii 18:0! Maksym Sanduł i Jure Skifić trafiali jak z automatu, a gospodarze nie wiedzieli jak temu zaradzić.

Wydawało się, że Rosa w końcu się otrząśnie i wróci do gry. Niestety dla gospodarzy szybko trzy faule złapali liderzy - Michał Sokołowski i Darnell Jackson, a dwie strzelby z USA Gary Bell i Tyrone Brazelton zdobyły 12 punktów do przerwy, ale wykonując aż 17 rzutów.

Po przerwie Rosa rozpoczęła mocno, seria 10:2 mogła zwiastować emocje. Nic z tego - Łukasz Wiśniewski i Kyle Weaver trafili po trójce i znów Polski Cukier wrócił do bezpiecznego prowadzenia. Weaver był świetny w drugiej połowie, podobnie jak Bartosz Diduszko. "Didi" zdobył 17 punktów, miał cztery zbiórki i trzy asysty. Amerykanin zapisał na swoim koncie oczko mniej.

Sokołowski zdobył tylko pięć punktów, trafiając zaledwie jeden rzut z gry. Zabrakło także dominacji Jacksona i wjazdów duetu Bell-Brazelton. Czy podopieczni Wojciecha Kamińskiego zanotowali jednorazową wpadkę? Odpowiedź już za trzy dni, kiedy Rosa zadebiutuje w Lidze Mistrzów.

Rosa Radom - Polski Cukier Toruń 64:86 (13:28, 12:15, 21:22, 18:20)

Rosa: Tyrone Brazelton 14, Gary Bell 11, Damian Jeszke 10, Darnell Jackson 8, Filip Zegzuła 6, Michał Sokołowski 5, Robert Witka 3, Maciej Bojanowski 3, Kim Adams 3, Łukasz Bonarek 1.

Polski Cukier: Bartosz Diduszko 17, Kyle Weaver 16, Łukasz Wiśniewski 12, Maksym Sanduł 11, Tomasz Śnieg 8, Jure Skific 8, Aleks Perka 7, Krzysztof Sulima 4, Obie Trotter 3, Kamil Michalski 0.