NBA preseason: Rockets nie dali szans drużynie z Chin

Getty Images / Stacy Revere / James Harden

Houston Rockets rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W pierwszym sparingu Rakiety pokonały Szanghaj Sharks 131:94.

Rakiety nie dały szans ekipie z Szanghaju, pewnie wygrywając różnicą aż 37 punktów. Już do przerwy drużyna z NBA prowadziła 72:45. James Harden z łatwością mijał pierwszą linię obrony i podawał nad kosz do partnerów, którzy efektownie kończyli kolejne akcje. Leworęczny brodacz z 16 punktami i 10 asystami był najlepszym graczem zespołu z Teksasu.

Gospodarze zdobyli aż 34 punkty ze strat rywali, mieli prawie dwa razy więcej asyst (34:18) i trafili 14 trójek.

Wśród pokonanych błysnął były gracz NBA Jimmer Fredette, zdobywca 33 punktów. Wybrany w tegorocznym drafcie Guerschon Yabusele dołożył 24 oczka. Obaj spędzili na parkiecie ponad 42 minuty.

Houston Rockets - Szanghaj Sharks 131:94
(Harden 16, Anderson 12, Nene 12, McDaniels 12 - Fredette 33, Yabusele 24)