I liga: Zacięte pojedynki dla gospodarzy

Materiały prasowe / Pogoń Prudnik

W pierwszym sobotnim spotkaniu 1. Kolejki I ligi koszykarze Meritumkredyt Pogoni Prudnik pokonali ACK UTH Rosę Radom 75:70. Na początku drugiej kwarty byli jednak w sporych opałach, bo przegrywali różnicą 13 punktów.

ACK UTH Rosa Radom pojawiła się w Prudniku w najsilniejszym zestawieniu z Damianem Jeszke, Filipem Zegzułą oraz Seidem Hajriciem. Goście postawili Meritumkredyt Pogoni trudne warunki. Na początku drugiej kwarty prowadzili nawet 28:15. Kluczem do ich sukcesu była przewaga w zbiórkach (16:6, w tym 7:0 w ataku). Najlepiej na parkiecie prezentował się wtedy Michał Sadło, który zdobył 10 punktów.

Już przed przerwą gospodarze doprowadzili jednak do remisu. Od tego czasu mecz się wyrównał, lecz w czwartej kwarcie Pogoń złamała opór przyjezdnych i odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Najlepszymi koszykarzami gospodarzy byli Tomasz Prostak i Tomasz Nowakowski. Pierwszy rzucił 21 a drugi 18 "oczek".

Mimo, że koszykarze z Prudnika zwyciężyli różnicą zaledwie pięciu punktów to po sobotnich meczach zostali liderem I ligi. Przypomnijmy, że w piątek Jamalex Polonia 1912 Leszno pokonała Astorię Bydgoszcz 80:76. W sobotę SKK Siedlce uporał się z Zetkama Doral Nysa Kłodzko (65:61). Najciekawiej było natomiast w Inowrocławiu. Do przerwy miejscowa Noteć była wyraźnie słabsza od AZS AGH Kraków (28:41). W drugiej połowie gospodarze dogonili jednak beniaminka a zwycięstwo zapewnił im Marcin Kowalewski.

Wyniki sobotnich spotkań 1. Kolejki I ligi:

Meritumkredyt Pogoń Prudnik - ACK UTH Rosa Radom 75:70 (15:20, 22:17, 17:15, 21:18)

Meritumkredyt Pogoń: Prostak 21, Nowakowski 18, Mordzak 11, Mroczek-Truskowski 10, Bogdanowicz 8, Kujon 3, Bartkowiak 2, Nowerski 2.

ACK UTH Rosa: Hajrić 14, Bojanowski 13, Sadło 12, Zegzuła 10, Szczypiński 7, Stanios 6, Parszewski 4, Jeszke 2, Obarek 2, Gos 0, Szymański 0.

KSK Noteć Inowrocław - AZS AGH Kraków 74:73 (15:23, 13:18, 25:16, 21:16)

KSK Noteć: Pochocki 23, Kowalewski 17, Grod 8, Adamczewski 7, Maciejewski 6, Wierzbicki 6, Lisewski 5, Sroczyński 2.

AZS AGH: Wróbel 19, Szumełda-Krzycki 14, Kalinowski 12, Maj 11, Zych 11, Borówka 4, Wasyl 2, Krawczyk 0, Pawlak 0, Podworski 0, Zgłobicki 0.

SKK Siedlce - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 65:61 (17:10, 14:19, 16:20, 18:12)

SKK: Król 17, Sobiło 15, Szymczak 11, Rajewicz 9, Paul 5, Zapert 5, Weres 3, Czosnowski 0, Stefanik 0.

Zetkama Doral Nysa: Leńczuk 16, Wojciechowski 15, Bluma 8, Kowalski 8, Kliniewski 4, Weiss 4, Kasiński 2, Lipiński 2, Muskała 2, Czajkowski 0, Sanny 0.