Turniej w Tychach - dzień II: beniaminek postawił się faworytowi

W sobotę zakończył się koszykarski turniej towarzyski z udziałem czterech drużyn z I ligi. W finale miejscowy GKS Tychy pokonał Jamalex Polonię 1912 Leszno 78:74.

Była to druga przedsezonowa konfrontacja jednego z faworytów I ligi z beniaminkiem tych rozgrywek. Osiem dni wcześniej GKS zwyciężył 77:61. W sobotę musiał zdecydowanie bardziej się natrudzić i dopiero po trzeciej kwarcie zagwarantował sobie przewagę, którą mimo drobnych kłopotów utrzymał do końca. Tyscy koszykarze wygrali, więc turniej przed własną publicznością. Po pięciu sparingowych meczach GKS pozostaje niepokonany w grach przedsezonowych. Jamalex Polonia 1912 Leszno zajęła drugą lokatę i w mocno obsadzonych zawodach pokazała, że w sezonie trzeba będzie się z nią liczyć.

W meczu o trzecie miejsce Max Elektro Sokół Łańcut pokonał GTK Gliwice 77:64. Zadecydowała o tym czwarta kwarta wygrana przez koszykarzy z Podkarpacia aż 18:5. Po 20 minutach to gliwiczanie mieli nawet 10 "oczek" przewagi"