Oceniamy Polaków po meczu z Wielką Brytanią: Odrodzenie Kelatiego oraz Ignerskiego

Polska reprezentacja koszykarzy pewnie pokonała Wielką Brytanię 85:66. Najlepszymi zawodnikami Ignerski oraz Kelati. Zobacz, jak oceniliśmy pozostałych graczy kadry.

Trener Dirk Bauermann w sobotnim meczu skorzystał z usług całej dwunastki zawodników, aczkolwiek Przemysław Zamojski zagrał tylko pięć minut, z kolei Łukasz Wiśniewski dziesięć. Polacy zagrali znacznie lepiej niż w piątek i zasłużyli na zwycięstwo. Wygrana byłaby jeszcze większa, ale goście na końcu zmniejszyli nieco straty. Zresztą potwierdza to wynik czwartej kwarty, którą Brytyjczycy wygrali aż 22:12.

- Trzeba oddać rywalom to, że walczyli przez cały mecz, co nie jest łatwe, gdy przegrywa się wieloma punktami - stwierdził Bauermann, opiekun kadry.

Skala ocen: 1-6 Rozgrywający:

Łukasz Koszarek - 4. Przyzwoity występ naszego głównego playmakera, który dostał od trenera Bauermanna tylko 19 minut. Oddał jeden celny rzut z dystansu, notując przy okazji sześć asyst. Na tle mało wymagających Brytyjczyków Koszarek wypadł nieźle.

Krzysztof Szubarga - 3,5. "Szubi" oddał cztery rzuty, ale tylko jeden był skuteczny. Z kolei lepiej rozgrywający sprawdził się w roli asystenta, bo na swoim koncie zapisał aż siedem takich podań. Dobry backup dla Koszarka na EuroBasket.

Szubarga będzie dobrym zmiennikiem dla Koszarka

[nextpage]Obrońcy:

Thomas Kelati - 5,5. Na takiego "Tomka" czekaliśmy! Wreszcie rzucał, a nie kreował. Oddał osiem rzutów z dystansu i rzucił aż sześć trójek! Świetny wynik. Po meczu gracz w rozmowie z naszym portalem stwierdził: - Oby miał taką skuteczność na EuroBaskecie. Trzymamy 30-letniego zawodnika za słowo.

Adam Waczyński - 4,5. Chyba najlepszy występ "Wacy" w reprezentacji w okresie przygotowawczym. 13 punktów i 2 asysty z ławki. Oby podobnie było na EuroBaskecie.

Łukasz Wiśniewski - 3. Otrzymał dziesięć minut od trenera Bauermanna i pokazał z niezłej strony. Jak zwykle agresywny w obronie, dorzucił trzy punkty. Walczy o miejsce na EuroBasket.

Kelati oraz Waczyński pokazali się z bardzo dobrej strony

[nextpage] Skrzydłowi:

Mateusz Ponitka - 2,5. Słabszy występ Ponitki, który znów wyszedł w pierwszej piątce. Trener Bauermann przekonał się do niego, ale w tym meczu Mateusz radził sobie nieco gorzej. Spudłował wszystkie trzy próby, zanotował przy okazji dwie straty.

Michał Chyliński - 2,5. Niewidoczny był w tym meczu gracz PGE Turowa Zgorzelec. Oddał tylko jeden rzut i to niecelny. Aczkolwiek jego doświadczenie będzie bardzo przydatne na EuroBaskecie.

Michał Ignerski - 5. Wreszcie w samych pozytywach można pisać o jego występie. W piątek zagrał dramatycznie, ale w sobotę było już znacznie lepiej. Zdobył 16 punktów i miał 3 asysty.

Maciej Lampe - 5. To klasowy zawodnik, który doskonale radzi sobie na parkiecie praktycznie z każdym rywalem. Nie można go odpuszczać na obwodzie, a tym bardziej pod koszem. 8 punktów, 6 asyst, 4 zbiórki. Kompletny występ naszego silnego skrzydłowego.

Maciej Lampe świetnie się prezentuje

[nextpage]  Środkowi:

Marcin Gortat - 5. Gdy Gortat przebywał na parkiecie to nasz zespół zbudował sobie 23-punktową przewagę (bilans +/-). Środkowy Suns zdobył 14 punktów oraz miał 6 zbiórek. Po meczu stwierdził, że jest zadowolony ze swojego występu.

Adam Hrycaniuk - 3,5. "Bestia" mocno walczy o miejsce w dwunastce na EuroBasket. Wykorzystał te piętnaście minut, które otrzymał od trenera Bauermanna. Zdobył sześć punktów oraz miał sześć zbiórek. Wydaje się, że o dwunaste miejsce powalczy z Wiśniewskim.