II liga: Kapitalny występ SMS PZKosz Władysławowo

W weekend koszykarze II ligi rozegrali pierwsze mecze półfinałowe w swoich grupach. W sobotę gracze SMS PZKosz Władysławowo rozbili MKS Skierniewice 93:45.

W grupie A SMS PZKosz Władysławowo rozgromił u siebie MKS Skierniewice 93:45. Goście do przerwy rzucili tylko 16 punktów, tracąc 43. Tak więc druga połowa to była walka o zachowanie twarzy. Dla gospodarzy 16 oczek i 7 zbiórek zanotował Mikołaj Witliński. Wilki Morskie Szczecin do zwycięstwa poprowadził doświadczony Marcin Stokłosa (18 punktów, 11 asyst, 5 zbiórek). Wśród młodych graczy gości wyróżnił się Paweł Dzierżak (27 oczek i 9 asyst, eval 34).

W grupie B doszło do niespodzianki. Lider po sezonie zasadniczym, AZS AWF Katowice uległ u siebie po fatalnej ostatniej kwarcie (7:13) GTK Gliwice 66:69. Wygraną gości przypieczętował cennym lay-upem Tomasz Wróbel (14 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst). Oprócz niego wyróżnić należy doświadczonego Mariusza Bacika, autora 8 oczek i 12 zbiórek. WKK Wrocław zrobił pierwszy krok w kierunku I ligi pokonując u siebie Pogoń Prudnik. Bardzo dobre zawody rozegrali Jan Grzeliński (14 punktów, 11 asyst) i Mirosław Łopatka, autor 8 oczek i 13 zbiórek. Dla gości 17 oczek i 10 zbiórek zaliczył Jarosław Pawłowski.

W grupie C w derbach Mazowsza Legia Warszawa pokonała KS Piaseczno 83:80. Łukasz Zajączkowski rzucił dla beniaminka 23 punkty, dodając do tego 5 zbiórek (eval 22). Po raz kolejny nieźle na desce walczył Patryk Nowerski (6 oczek, 9 zbiórek). W ekipie Teodor Mollova na słowa pochwały zasłużyli Grzegorz Jankowski i Patryk Andres (odpowiednio 13 i 10 punktów, do tego pierwszy dodał 9 asyst, a drugi tyle samo desek). Lider po sezonie zasadniczym, MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno dzięki czwartej kwarcie (23:6) wygrał z Tur Bielsk Podlaski 74:56. 24 punkty dla drużyny Tomasz Jędrosa rzucił rezerwowy Tomasz Ejsmont, 14 dorzucił inny gracz z ławki Sławomir Klocek, a Łukasz Bąk zaliczył double-double (10 oczek, 13 zbiórek). Wśród pokonanych 22 punkty to dzieło Kamila Zakrzewskiego, którego wspierali Arkadiusz Zabielski i Mirosław Wysocki (14 i 8 oczek oraz 8 i 14 desek).

Wyniki:

GRUPA A

SMS PZKosz Władysławowo - MKS Skierniewice 93:45 (29:7, 14:9, 34:17, 16:12)
Stan: 1:0 dla SMS PZKosz Władysławowo

King Wilki Morskie Szczecin - Trefl II Sopot 77:67 (26:14, 16:26, 12:12, 23:15)
Stan: 1:0 dla King Wilki Morskie Szczecin

GRUPA B

KS AZS AWF Katowice - GTK Fluor Gliwice 66:69 (20:15, 22:27, 17:14, 7:13)
Stan: 1:0 dla GTK Fluor Gliwice

WKK Wrocław - Pogoń Prudnik 83:62 (25:13, 16:12, 26:17, 16:20)
Stan: 1:0 dla WKK Wrocław

GRUPA C

KS Piaseczno - Legia Warszawa 80:83 (22:15, 24:27, 15:21, 19:20)
Stan: 1:0 Dla Legii Warszawa

MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno - Tur Bielsk Podlaskie 74:56 (15:12, 15:20, 21:18, 23:6)
Stan: 1:0 dla MCKiS Jaworzno