Thunder zatrzymali Celtics

Po pięciu wygranych z rzędu polegli Boston Celtics. Ich pogromcami okazali się wicemistrzowie NBA, którzy odnieśli już 47. zwycięstwo w sezonie.

Wicemistrzów NBA do wygranej poprowadził Kevin Durant, który oprócz 23 punktów miał również 11 zbiórek. Gospodarze zadali gościom ostateczny cios na początku czwartej kwarty, którą rozpoczęli od serii 11:2.

Celtowie przegrali głównie dlatego, że po przerwie rzucali na skuteczności 25 proc. W szeregach C's zawiódł Kevin Garnett, który zdobył tylko 10 punktów przy fatalnej skuteczności z gry - 5/19.

Grzmot wygrał po raz piąty z rzędu i z bilansem 47-16 jest coraz bliżej San Antonio Spurs (48-15), którzy prowadzą w Konferencji Zachodniej.

Celtics z bilansem 34-28 zajmują 6. miejsce na Wschodzie.

Oklahoma City Thunder - Boston Celtics 91:79 (23:22, 27:23, 18:20, 23:14) (K. Durant 23, R. Westbrook 15, K. Martin 12 - P. Pierce 20, A. Bradley 12, K. Garnett 10)