Horror w Tarnobrzegu! Long bohaterem Jeziora

Świetny mecz na początek 19. kolejki TBL! Po emocjonującej końcówce Jezioro Tarnobrzeg pokonało Polpharmę Starogard Gdański 95:93 a bohaterem gospodarzy okazał się Chris Long.

Bohaterami Jeziora byli Jakub Dłoniak oraz Christopher Long. Leworęczny snajper gospodarzy 15 ze swoich 22 punktów zdobył w czwartej kwarcie, a amerykański rozgrywający był autorem pięciu ostatnich oczek tarnobrzeżan, w tym kluczowej trójki na 35 sekund przed końcem gry.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

W ostatniej akcji spotkania po długim podaniu doszło do powietrznego spięcia Bena McCauley'a z jednym z graczy Jeziora. Amerykanin twierdził, że był faulowany i po ostatnim gwizdku nie szczędził ostrych słów w kierunku arbitrów. Ci jednak nie zmienili swojej decyzji.

McCauley zakończył mecz z 30 punktami, ośmioma zbiórkami i sześcioma asystami. 13 punktów amerykański podkoszowy wywalczył w ostatniej kwarcie.

Jedyny piątkowy mecz 19. kolejki TBL był wyrównany od samego początku. Zanotowaliśmy aż 15 zmian prowadzenia i 13 remisów. Przez większość czasu niewielką przewagę mieli gospodarze, w szeregach których dobrze tego dnia spisywali się Amerykanie, szczególnie krytykowany ostatnio Xavier Alexander, autor 19 punktów.

W drugiej kwarcie Jezioro prowadziło różnicą 10 punktów (42:32), lecz po przerwie McCauley wraz z Jawan Carter zaczęli odrabiać straty i kilkukrotnie wyprowadzili Polpharmę na prowadzenie. Goście jeszcze w samej końcówce po trójce Zbigniewa Białka prowadzili 87:85.

Kiedy mecz dobiegał końca najpierw celnie za trzy przymierzył Dłoniak, a po chwili jego wyczyn skopiował Long, który kropkę nad "i" postawił wykorzystując oba rzuty wolne.

Jezioro Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 95:93 (23:23, 23:18, 23:27, 26:25)