Co za mecz Nikoli Vucevicia! (wideo)

Jeśli Nikola Vucević będzie grał tak samo, jak w meczu z Miami Heat to kibice w Orlando szybko zapomną o stracie Dwighta Howarda.

Mało kto spodziewał się, że w derbach Florydy Orlando Magic będą w stanie podjąć rękawice w starciu z Miami Heat. Tymczasem to gracze Jacque'a Vaughna nadawali ton wydarzeniom na parkiecie i przez bardzo długi czas prowadzili. Nawet na minutę przed końcem regulaminowego czasu po rzucie Nikoli Vucevicia gospodarze prowadzili 99:95, ale cztery kolejne punkty zdobył Chris Bosh i do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. A w niej swoją wyższość udowodnili mistrzowie NBA, którzy prowadzeni przez LeBrona Jamesa (36 punktów) wygrali ostatecznie 112:110.

Zawodnicy Erika Spoelstry mieli olbrzymie problemy z powstrzymaniem Vucevicia, który w całym meczu zanotował aż 29 zbiórek. Ustanowił on także nowy rekord pod względem ilości zbiórek w jednym spotkaniu w historii klubu. Poprzedni rekord należał do Shaquille'a O'Neala, który zebrał 28 piłek.

Vucević jest trzecim graczem w historii Orlando Magic, który podczas jednego spotkania zaliczył 25 i więcej zbiórek. Wcześniej takiego wyczynu dokonali O'Neal oraz Dwight Howard.

Czarnogórzec w całym meczu zebrał aż 11 piłek na atakowanej tablicy. W jednej akcji Vucević zaliczył cztery ofensywne zbiórki, po czym celnie wepchnął piłkę do kosza. Środkowy Orlando oprócz 27 zbiórek, zdobył także 20 punktów.