Co tam się działo się?! "Najlepszy mecz, w jakim uczestniczyłem"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / YOAN VALAT / Reprezentacja USA po meczu z Serbią na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Genialny, kapitalny, trzymający w napięciu do ostatnich sekund - taki był czwartkowy koszykarski półfinał igrzysk olimpijskich w Paryżu. Trener Stanów Zjednoczonych, Steve Kerr, opisał go w wyjątkowy sposób.

Szkoleniowiec USA w pierwszej kolejności docenił postawę rywali. Serbia w półfinale igrzysk olimpijskich rzuciła Amerykanom ogromne wyzwanie i była o krok od sprawienia sensacji.

Drużyna z Bałkanów pod koniec trzeciej kwarty prowadziła aż 76:61, a później, w czwartej odsłonie, miała też 84:77. - Serbia była dziś niesamowita, błyskotliwa. Grali wręcz perfekcyjny mecz i zmusili nas do maksymalnego wysiłku. Musieliśmy wznieść się na absolutne wyżyny, żeby odwrócić losy spotkania - zaznaczał w rozmowie z mediami trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Steve Kerr.

Koszykarze z USA ostatecznie znaleźli sposób na przełamanie rywali i po heroicznej walce wygrali 95:91, zapewniając sobie udział w olimpijskim finale. - To był jeden z najlepszych koszykarskich meczów, w jakim kiedykolwiek uczestniczyłem - podkreślał Kerr, pięciokrotny mistrz NBA w roli zawodnika i czterokrotny w roli trenera.

Amerykanów do sukcesu poprowadzili Stephen Curry, LeBron James, Joel Embiid i Kevin Durant. - Nasi zawodnicy pokazali, z czego są zbudowani. Byli genialni w czwartej kwarcie i dopięli to zwycięstwo - dodawał 58-letni szkoleniowiec.

Amerykanie w finale w Paryżu zmierzą się z Francją.