Michał Kwiatkowski pozostał liderem wyścigu Tirreno-Adriatico, Marcel Kittel wygrał 6. etap

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michał Kwiatkowski w koszulce zespołu Sky
Getty Images / Michał Kwiatkowski w koszulce zespołu Sky

Michał Kwiatkowski pozostał liderem klasyfikacji generalnej 53. edycji wyścigu Tirreno-Adriatico. Szósty etap wygrał Marcel Kittel.

W ucieczce na szóstym etapie wyścigu Tirreno-Adriatico 2018 jechało czterech zawodników: mistrz Niemiec Marcus Burghardt (Bora-Hansgrohe), Włoch Jacopo Mosca (Wilier Trestina), Łotysz Krists Neilands (Israel Cycling Academy) i Rosjanin Artiom Nycz (Gazprom-RusVelo). Pierwszą lotną premię wygrał Mosca. Dzięki temu powiększył przewagę w klasyfikacji punktowej o pięć "oczek".

Na podjeździe przed górską premią zaatakował Burghardt. Peleton doścignął mistrza Niemiec na 19 kilometrów przed metą. Pozostałych trzech uciekinierów złapano, gdy do końca pozostawało 50 km.

Kwiatkowski miał szansę na powiększenie przewagi w klasyfikacji generalnej. Sekundy bonifikaty na lotnym finiszu zgarnęli jednak kolarze z zespołu BMC: Greg Van Avermaet i Patrick Bevin.

Na poniedziałkowym etapie miały miejsce dwie kraksy - 30 km przed końcem ucierpiał między innymi Jakub Mareczko. Natomiast gdy do końca było 7 km, upadł mający walczyć tego dnia o zwycięstwo etapowe sprinter Fernando Gaviria, a Peter Sagan stracił kilka sekund i musiał gonić peleton.

Jako pierwszy metę minął Marcel Kittel. Niemiec z grupy Katiusza triumfował też na drugim etapie Tirreno-Adriatico 2018. Drugi finiszował Sagan. Na trzeciej pozycji uplasował się Ariel Maximiliano Richeze. Ten sam czas co zwycięzca miał Michał Kwiatkowski. Polak pozostał liderem klasyfikacji generalnej. Trzy sekundy straty ma do niego Damiano Caruso.

Wyścig zakończy wtorkowa jazda indywidualna na czas w San Benedetto del Tronto o długości dziesięciu kilometrów.