Alexander Kristoff zwycięzcą pierwszego etapu wyścigu Abu Dhabi Tour 2018

Getty Images / Chris Graythen / Na zdjęciu: kolarski peleton

Alexander Kristoff wygrał pierwszy etap zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Abu Dhabi Tour 2018. Ten sam czas co zwycięzca uzyskali Paweł Poljański i Rafał Majka.

Pierwszego dnia rywalizacji kolarze mieli do pokonania 189 kilometrów. Jeszcze przed startem ostrym, w strefie neutralnej, upadek zaliczył Mark Cavendish. Zawodnik zespołu Dimension Data uderzył w to samo ramię, które złamał podczas Tour de France 2017 i musiał wycofać się z wyścigu.

W ucieczce dnia jechało pięciu kolarzy: Włosi Vincenzo Albanese (Bardiani) i Damiano Caruso (BMC), Francuz Charles Planet (Novo Nordisk), Rosjanin Nikołaj Trusow (Gazprom-RusVelo), a także Łotysz Toms Skujins (Trek-Segafredo). Najdłużej na czele utrzymywał się Caruso. Peleton doścignął go na 13 kilometrów przed końcem i o zwycięstwo etapowe rywalizowali sprinterzy.

Zwyciężył Alexander Kristoff. Jako drugi minął metę Andrea Guardini. Natomiast trzecią lokatę zajął Caleb Ewan. 61. był Paweł Poljański, a 71. - Rafał Majka. Czas 4:48:24 zaliczono 125 kolarzom z grona 137 sklasyfikowanych.

Wyścig Abu Dhabi Tour jest złożony z pięciu etapów. Ostatni zostanie rozegrany w niedzielę.