Peter Sagan zwycięzcą 1. etapu wyścigu BinckBank Tour 2017, Phil Bauhaus drugi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Peter Sagan
PAP / Grzegorz Momot / Peter Sagan

Peter Sagan wygrał pierwszy etap zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu BinckBank Tour. Drugie miejsce zajął Phil Bauhaus.

Pierwszy etap liczył 179 kilometrów i 900 metrów. Start nastąpił w Bredzie. W ucieczce na pierwszym etapie znalazło się czterech zawodników: Belg Piet Allegaert (Sport Vlaanderen), Brytyjczyk Mark McNally (Wanty Groupe Gobert), Holender Elmar Reinders (Roompot), a także Belg Laurens de Vresse (Astana). Na dwóch lotnych premiach triumfował Allegaert. Peleton doścignął uciekinierów, kiedy do końca pozostawały trzy kilometry i o zwycięstwo rywalizowali sprinterzy.

Jako pierwszy metę w Venray minął Peter Sagan, który w piątek 4 sierpnia ukończył 74. Tour de Pologne. Słowak z zespołu Bora-Hansgrohe minął metę minimalnie szybciej niż Niemiec Phil Bauhas (Sunweb). Trzecie miejsce zajął Duńczyk Magnus Cort Nielsen (Orica).

Sagan zdobył dziesięć sekund bonifikaty do klasyfikacji generalnej. Drugi jest w niej De Vresse, który wygrał trzykrotnie na "złotym kilometrze", dzięki czemu uzyskał dziewięć sekund do "generalki".

24. był Łukasz Wiśniowski. Z kolei na 175. pozycji został sklasyfikowany Maciej Bodnar.

BinckBank Tour to kontynuacja wyścigu Eneco Tour. We wtorek odbędzie się jazda indywidualna na czas o długości dziewięciu kilometrów. Ostatni etap zostanie rozegrany w niedzielę.