Michał Kwiatkowski drugi na trzecim etapie wyścigu dookoła Kraju Basków!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
Getty Images / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski

David de la Cruz wygrał trzeci etap zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Vuelta al Pais Vasco 2017. Drugie miejsce zajął Michał Kwiatkowski.

W trzecim dniu 57. edycji wyścigu dookoła Kraju Basków do pokonania było 160,5 kilometra na trasie Vitoria - San Sebastian. Dwie górskie premie, w tym jedną najwyższej kategorii, wygrał Alex Howes, który objął przodownictwo w klasyfikacji górskiej. Na ostatnim podjeździe zaatakował David de la Cruz. Hiszpan z zespołu Quick-Step Floors utrzymał prowadzenie do końca i jako pierwszy minął linię mety.

Drugie miejsce zajął Michał Kwiatkowski. W klasyfikacji generalnej Polak awansował z dziewiątej pozycji na czwartą. W czterdziestoosobowym peletonie, który stracił do triumfatora trzy sekundy, zabrakło lidera po pierwszym oraz drugim dniu zmagań - Michaela Matthewsa. Australijczyk był 43. (62 sekundy straty do zwycięzcy).

Trzeci finiszował Jay McCarthy. 22 kilometry przed końcem defekt miał Alejandro Valverde. Kolarz zespołu Movistar zdołał dojechać do czołówki i ostatecznie znalazł się na czwartym miejscu.

Kwiatkowski po raz siódmy został sklasyfikowany w czołowej trójce etapu wyścigu Vuelta al Pais Vasco. Drugi był również w 2015 roku. Z kolei w 2014 r. Polak aż pięciokrotnie zajmował trzecią lokatę i wygrał klasyfikację punktową. W "generalce" uplasował się wtedy na drugiej pozycji.

109.Michał GołaśPolskaSky+15:35

Czas 12:14:57 ma czterdziestu zawodników. W wyścigu dookoła Kraju Basków nie są przyznawane bonifikaty na lotnych premiach i mecie. Jeśli kolarze mają ten sam czas o kolejności w klasyfikacji generalnej decyduje suma miejsc na etapach.

57. edycja Vuelta al Pais Vasco zostanie zakończona sobotnią jazdą indywidualną na czas o długości 27,7 km. ZOBACZ WIDEO: 17-letnia Polka światową twarzą indoor skydiving. "Teraz będę mogła wypromować ten sport"