Intxausti zwycięzcą ósmego etapu Giro d'Italia, Contador pozostał liderem

Za kolarzami już pierwszy tydzień jazdy w 98. edycji Giro d’Italia. Ósmego dnia zawodnicy mieli do pokonania 186 kilometrów z Fiuggi do Campitello Matese.

Najdłużej na prowadzeniu podczas ósmego etapu utrzymywał się Steven Kruijswijk. Między Holenderem z grupy LottoNL-Jumbo a peletonem prowadzonym przez Tinkoff-Saxo znajdowało się jedenastu zawodników. W tym gronie byli Przemysław Niemiec, który plasował się najwyżej w klasyfikacji generalnej spośród tej dwunastki, a także Białorusin Branisław Samojłow z CCC Sprandi Polkowice. [ad=rectangle] Do Krujswijka dołączyło trzech kolarzy z grupy pościgowej: Carlos Betancur, Franco Pellizotti oraz Kristof Vandewalle. Z tego kwartetu odpadł Pelizzoti. Na finałowym podjeździe, który rozpoczął się 13 kilometrów przed metą, tercet miał 90 sekund przewagi nad grupą Niemca i 4 minuty oraz 35 sekund - nad peletonem.

Pierwszy do mety dojechał Benat Intxausti. Dla Hiszpana z grupy Movistar to drugie zwycięstwo w wyścigu Giro d'Italia. Pierwszą wygraną wywalczył w 2013 roku. Intxausti zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne 2014. Na dwóch etapach był wtedy drugi.

W takim samym czasie linię mety minęło trzech czołowych zawodników "generalki": Alberto Contador, Fabio Aru i Richie Porte. Niemiec ostatecznie został sklasyfikowany na 33. pozycji. Najwyżej z drużyny CCC uplasował się 44. Samojłow. 50. lokatę zajął Sylwester Szmyd.