Jest już blisko! Polka ciągle liderką TdF

Getty Images / Alex Broadway/Getty Images / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma

Katarzyna Niewiadoma walczy jak lwica na trasie Tour de France. Polska kolarka na 6. etapie zachowała żółtą koszulkę liderki klasyfikacji generalnej.

Katarzyna Niewiadoma (CANYON//SRAM Racing) jest bardzo mocna podczas tegorocznego Tour de France. Polka, która po piątym etapie została liderką klasyfikacji generalnej wyścigu (więcej TUTAJ), w piątek (16.08) świetnie spisała się na etapie nr 6.

Niewiadoma przyjechała na metę górskiego odcinka z Remiremont do Morteau (długości 159 km) na 6. miejscu i na dwa etapy przed końcem imprezy zachowała żółtą koszulkę liderki TdF (patrz wideo poniżej).

Etap po samotnym ataku wygrała Cedrine Kerbaol (Ceratizit-WNT Pro Cycling). Francuzka finiszowała 21 sek. przed główną grupą (patrz wideo poniżej), którą na metę w Morteau przyprowadziła Marianne Vos (Team Visma/Lease a Bike).

Do zakończenia TdF 2024 pozostały już tylko dwa, górskie etapy. Niewiadoma otwiera klasyfikację generalną z przewagą 16 sek. nad Kerabol i 19 sek. nad Kristen Faulkner (EF-Oatly-Cannondale).

Druga z Polek w wyścigu - Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling Team) - nie przystąpiła do rywalizacji na piątkowym etapie.