PHL: Cracovia odwróciła losy finału! O mistrzostwie zdecyduje siódmy mecz!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: Hokeiści Comarch Cracovii
PAP/EPA / Na zdjęciu: Hokeiści Comarch Cracovii

Hokeiści Cracovii mimo, iż byli krok od przegrania finałowej rywalizacji z GKS-em Tychy, zdołali doprowadzić do remisu. W szóstym meczu Pasy pokonały zespół ze Śląska 4:2.

Piątkowy mecz w Krakowie rozpoczął się po myśli podopiecznych Jiri Sejby. GKS objął prowadzenie w 9. minucie po celnym strzale Mateusza Bepierszcza. Były to jednak miłe złego początki dla zespołu gości.

W drugiej tercji do wygranej poprowadził Pasy słowacko-czeski duet Sykora - Kalus. Jako pierwszy do bramki Zigardy'ego trafił już w 23. minucie Tomas Sykora. Sześć minut później prowadzenie podwyższył najskuteczniejszy hokeista finałów PHL - Petr Kalus.

Na trafienie Czecha szybko odpowiedzieli jednak tyszanie. Dwie minuty po bramce Kalusa był remis po celnym uderzeniu Andreja Markowa. To nie był jednak koniec strzelania w tej tercji meczu.

Na 3:2 jeszcze przed upływem pięciu minut od ostatniego gola GKS-u, trafił ponownie Kalus. Czechowi asystował zaś nikt inny jak Tomas Sykora. Zwycięstwo Pasów przypieczętował już w trzeciej tercji najskuteczniejszy gracz fazy play off Damian Kapica, który zdobył już 18 punktów w fazie pucharowej sezonu 2016/2017.

Zwycięstwo Cracovii, która przegrywała już w finałowej rywalizacji 1-3 oznacza, że losy tytułu rozstrzygną się w siódmym meczu w Tychach, w najbliższą niedzielę.

To czwarty przypadek w historii mistrzostw Polski, gdy o złotych medalach będzie decydował ostatni mecz serii. Trzykrotnie było to udziałem Cracovii. Także w poprzednim sezonie, gdy hokeiści z Krakowa pokonali w decydującym starciu GKS Tychy 2:1.

Wyniki 6. meczu finału play off PHL:

Comarch Cracovia Kraków - GKS Tychy 4:2 (0:1, 3:1, 1:0) 0:1 - Mateusz Bepierszcz - Jakub Witecki - Radosław Galant (08:59) 1:1 - Tomáš Sýkora - Petr Kalus (23:21) 2:1 - Petr Kalus - Bartosz Dąbkowski - Krystian Dziubiński (29:05) 5/4 2:2 - Andrei Makrov - Mateusz Bryk (31:30) 3:2 - Petr Kalus - Tomáš Sýkora (36:00) 4:2 -Damian Kapica - Peter Novajovský (45:37)

Stan rywalizacji 3:3 (do 4 zwycięstw)