MŚ U20: Polacy gromią w meczu z 258 minutami kar

Hokejowa Reprezentacja Polski do lat 20 kontynuuje passę zwycięstw na turnieju w Rumunii. Tym razem podopieczni Jarosława Morawieckiego rozgromili Australię 14:0. W drugiej tercji doszło do bójki, po której karę meczu dostało aż sześciu hokeistów.

Początek spotkania nie zapowiadał aż takiego pogromu, jaki miał miejsce na rumuńskim lodowisku. Po raz kolejny znakomitą skuteczność odnotował Aron Chmielewski, który strzelił dwie pierwsze bramki dla podopiecznych Jarosława Morawieckiego, a przy trafieniu Filipa Komorskiego asystował.

W drugiej tercji szybko kolejne dwie bramki zdobyli Polacy - Szymon Marzec i Kamil Kalinowski, ale do najciekawszych wydarzeń doszło w 33 minucie spotkania. Wtedy to po bójce karę meczu dostało aż sześciu hokeistów! Do szatni poszli Jamie Bourke, Matthew Anderson i Wehebe Darge ze strony Australii oraz Bartosz Ciura, Filip Komorski i Aron Chmielewski ze strony Polski. Mecz się zaostrzył i nie minęły trzy minuty, a kolejni hokeiści zostali wysyłani na ławkę kar, których łącznie w drugiej tercji było aż 178 minut! Te okoliczności jednak nie przeszkodziły biało-czerwonym w budowaniu przewagi i po kolejnych trafianiach - Bartłomieja Neupauera oraz Dawida Maciejewskiego, Polacy po 40 minutach prowadzili 7:0.

Ostatnia część spotkania, to - mimo braku najskuteczniejszego jak dotąd polskiego hokeisty Arona Chmielewskiego - totalna dominacja biało-czerwonych. Ciężar gry na swoje barki przejął Patryk Kogut. Hokeista Naprzodu Janów strzelił dwie bramki, a przy kolejnych dwóch asystował. Skuteczny był także Damian Piotrowicz i ostatecznie Polska pokonała Australię 14:0. W niedzielę Polacy zagrają mecz o awans z Węgrami.

Australia - Polska 0:14 (0:3, 0:4, 0:7)

0:1 - Aron Chmielewski (Filip Komorski) 8'

0:2 - Aron Chmielewski (Szymon Marzec) 12'

0:3 - Filip Komorski (Szymon Marzec, Aron Chmielewski) 14'

0:4 - Szymon Marzec (Aron Chmielewski) 31'

0:5 - Kamil Kalinowski 31'

0:6 - Bartłomiej Neupauer 34'

0:7 - Dawid Maciejewski 40' 4/5