Skandal w polskiej lidze. Krzyknął do sędziego "ty ku***"

YouTube / Polski Hokej / EC Będzin Zagłębie Sosnowiec - Podhale Nowy Targ

Do skandalu doszło w Tauron Hokej Lidze. Jak informuje hokej.net, w trakcie spotkania niedopuszczalne słowa w kierunku sędziego wypowiedział kierownik techniczny Podhala Nowy Targ, Maciej Klimowski. Wszystko zostało odnotowane w pomeczowym protokole.

W piątek (18 października) EC Będzin Zagłębie Sosnowiec podejmowało Podhale Nowy Targ w 14. kolejce Tauron Hokej Lidze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych 11:1. O tym meczu zrobiło się jednak głośno nie za sprawą wyniku, lecz zachowania Macieja Klimowskiego.

Kierownik techniczny gości "popisał" się naganna postawą w 59. minucie meczu. Jego zachowanie skutkowało karą techniczną w postaci dwóch minut nałożonych na Daniela Bryniarskiego. Portal hokej.net dotarł do protokołu meczowego, w którym sędzia, Michał Baca, wyjaśnił tego powód.

Jak się okazuje, Klimowski miał wykrzyczeć w kierunku wspomnianego arbitra niecenzuralne słowa. "Baca! Co? Ty ku***, przyjedź do Nowego Targu" - zacytowano przedstawiciela Podhala Nowy Targ, któremu nie spodobała się jedna z decyzji podjęta przez sędziego.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy o Klimowskim jest głośno z powodu nagannego zachowania. Podobnie było w marcu 2023 roku. Wtedy 46-latek, reagując na przyśpiewki kibiców BS Polonii Bytom, wsadził środkowy palec do nosa, a następnie pokazał go wspomnianym fanom.

Dodajmy, że obecnie Podhale Nowy Targ zamyka tabelę Tauron Hokej Ligi z dorobkiem trzech punktów. Identyczny dorobek ma STS Sanok. Do KH Energi Toruń obie drużyny tracą po dwanaście punktów.