Pasjonująca walka o półfinał. Kosztowne pomyłki reprezentacji Niemiec

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Luke Hales/Getty Images / Na zdjęciu: Nathalie Kubalski i Julieta Jankunas

W poniedziałek (5 sierpnia) poznaliśmy komplet drużyn, które powalczą o medale w turnieju hokeja na trawie kobiet. Najbardziej dramatyczny przebieg miało starcie Argentyna - Niemcy. Mecz rozstrzygnęły dopiero rzuty karne.

Już na początek ćwierćfinałów doszło do sporej niespodzianki. Z turniejem pożegnały się Australijki, które wygrały rywalizację w swojej grupie.

Zawodniczki z Antypodów otworzyły wynik spotkania z Chinami, ale zaledwie minutę później rywalki doprowadziły do wyrównania. Dołożyły do tego jeszcze dwie kolejne bramki. Zwyciężyły ostatecznie 3:2.

Niemki były o włos od wywalczenia awansu, po tym jak na trzy minuty przed końcem trafiła Viktoria Huse. Po chwili wyrównała Julieta Jankunas i o wszystkim decydowały rzuty karne.

W nich zawodniczki reprezentacji Niemiec nie wykorzystały żadnej próby. W czołowej czwórce znalazły się jeszcze Holenderki i Belgijki.

Półfinały turnieju odbędą się w środę, 7 sierpnia.