komentarz

Włochy wygrały z Belgią 2:0 w dynamicznym meczu!

90+3

Gol! Strzelił Graziano Pelle. Asystował mu Antonio Candreva.

Wszystko jasne! Włosi wygrają w hicie Euro 2016. Błyskawiczne rozegranie ataku zakończone bombą z woleja do siatki. 2:0! Italia się bawi!

90

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

2
1
90

Zakotłowało się pod bramką Italii. Co najmniej dwóch rywali mogło oddać strzał z bliska do bramki! Był tam Divock Origi, ale sprytniejszy Gianluigi Buffon.

3
1
89

Żelazna dziś defensywa reprezentacji Włoch.

2
2
88

Ostatnie szanse reprezentacji z Beneluksu. Szybują dośrodkowania w pole karne Gianluigiego Buffona, ale tak samo jak w pierwszej połowie, dobrze bronią jego defensorzy.

2
1
1
86

Całkiem dynamiczny jest pojedynek w Lyonie. Nie można narzekać na niskie tempo czy szachowanie w środku pola. Italia jest wciąż lepsza o gola.

4
1
1
85

Korner dla Włochów po interwencji Thibauta Courtoisa. Potężne uderzenie z dystansu zatrzymał bramkarz reprezentacji Belgii!

82

I była szansa na wyrównanie! Divock Origi przyczaił się w polu karnym, zapolował na dośrodkowanie Kevina De Bruyne i główkował tuż, tuż ponad poprzeczką. Musiał zagotować się Gianluigi Buffon!

3
1
1
81

Dries Mertens dokręcał piłkę w narożnik bramki. Nie udało się, ale że musnęła po drodze nogę Włocha, to sędziowie przyznali Czerwonym Diabłom rzut rożny.

2
80

Od czasu do czasu Italia również atakuje. Antonio Candreva zachował się jednak nieodpowiedzialnie. Dośrodkował prosto w przeciwnika i naraził kolegów na kontratak.

2
79

Zaczynają łapać kartki Włosi. W decydującym fragmencie pojedynku nie przebierają w środkach. Wiedzą, jak ważne może być zwycięstwo na początek turnieju.

77

Doskonale broni Giorgio Chiellini. Zdecydowana większość pojedynków jest wygrana przez dowiadczonego defensora.

3
1
1
75

Włochy. Schodzi: Eder. Wchodzi: Ciro Immobile.

1
75

Żółtą kartkę otrzymał Eder.

1
74

Emanuele Giaccherini nie nasycił się jednym zdobytym golem. Strzał pomocnika reprezentacji Włoch odbił się rykoszetem i drużyna miała korner.

1
73

Belgia. Schodzi: Romelu Lukaku. Wchodzi: Divock Origi.

1
71

Zgodnie z przewidywaniami inicjatywa po stronie Czerwonych Diabłów, ale ich długie wymiany podań są jałowe. Twardo, nieustępliwie broni Squarda Azzura.

1
70

20 minut nadziei piłkarzy i kibiców z Belgii.

1
1
69

Dośrodkowanie Driesa Mertensa w kierunku Marouane'a Fellainiego. Belg z bujną czupryną został znakomicie zablokowany ciałem przez Giorgio Chielliniego.

1
1
1
1
68

Chwila przerwy w grze, ponieważ Eden Hazard zwijał się z bólu w polu karnym przeciwnika. Obyło się bez wzywania masażystów.

1
67

Belgowie wymieniają podania, a Włosi są w dziewięciu pod własnym polem karnym. Tylko jeden zawodnik Antonio Conte na desancie.

1
65

Żółtą kartkę otrzymał Giorgio Chiellini.

1
1
65

Jan Vertonghen zapędził się pod samą chorągiewkę boiska. Stamtąd dośrodkował płasko i poradzili sobie wzorowo piłkarze z południa kontynentu.

1
64

Głośno pokrzykuje Gianluigi Buffon na swoich obrońców, by na czas przesuwali się za Belgami. Każda minuta przybliża finalistę Euro 2012 do zwycięstwa na początek następnego czempionatu.

2
1
62
1
60

Minęła godzina spotkania i symbolicznie zamknął ją swoim rajdem Eder. Pojedynek fizyczny z Włochem wygrał stoper reprezentacji Belgii.

5
58
1
57

Andrea Barzagli wyskoczył w odpowiednim miejscu oraz czasie i wybił na korner dośrodkowanie z głębi pola.

2
56

Seria interwencji Gianluigiego Buffona. Najpierw złapał dośrodkowanie z lewego skrzydła, a następnie poradził sobie ze strzałem z dystansu Edena Hazarda.

3
1
54

Natychmiast Włosi. Teraz dzieje się dużo w Lyonie. Graziano Pelle mógł podwoić przewagę Italii, ale kapitalnie interweniował Thibaut Courtois! Napastnik reprezentacji Włoch strzelił głową z bliska.

3
1
53

Dwie szanse na gola w minutę! Zrobiło się bardzo gorąco. Antonio Candreva oraz Romelu Lukaku mieli przed sobą tylko bramkarza. Włoch nadział się na interwencję defensora, a Belg przestrzelił!

1
52

Fatalnie Marouane Fellaini. Wpadł na pomysł podania piłki klatką piersiową, ale skierował ją prosto pod nogi zawodnika w białej koszulce.

51

Trudno mówić o jakimś szturmie Belgów, ale odważna szarża Kevina De Bruyne może taki zapowiadać w najbliższym czasie.

1
50

Która drużyna wygra w tych pięknych okolicznościach?

1
49

Piłka na połowie reprezentacji Belgii. Nie wiadomo co miał na myśli autor, kopiąc długie podanie w kierunku Thibauta Courtoisa.