Tour de Ski: Johannes Klaebo zwycięzcą biegu na 15 km, Dominik Bury ponownie z punktami Pucharu Świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / EXPA/ Stefan Adelsberger  / Na zdjęciu: Johannes Hoesflot Klaebo
Newspix / EXPA/ Stefan Adelsberger / Na zdjęciu: Johannes Hoesflot Klaebo

Johannes Klaebo wygrał w Val di Fiemme bieg masowy na 15 kilometrów stylem klasycznym - piąty etap Tour de Ski 2019/2020. W czołowej trzydziestce został sklasyfikowany Dominik Bury.

Johannes Hoesflot Klaebo był drugi na pierwszym punkcie bonusowym - umiejscowionym na 2300. metrze. Z kolei do drugiej premii dnia - ósmy kilometr trasy - Norweg dobiegł najszybciej. Jako pierwszy minął też metę. Lider klasyfikacji generalnej PŚ w biegach narciarskich zwyciężył z przewagą 0.7 sekundy nad Siergiejem Ustiugowem. Trzeci finiszował - sekundę po triumfatorze - Aleksander Bolszunow, który utrzymał przodownictwo w klasyfikacji łącznej Tour de Ski 2019/2020.

Na półmetku biegu piąte miejsce zajmował Dominik Bury. Polak dotarł do tego punktu pomiaru czasu 1.5 sekundy za prowadzącym Hansem Christerem Holundem. Różnice były wtedy minimalne - trzydziesty zawodnik tracił tylko 6 sekund do Holunda.

Po 11 kilometrach Burego nie było w czołowej trzydziestce. Ostatecznie 23-letni biegacz zajął 28. lokatę i po raz trzeci z rzędu, a czwarty w tym sezonie i w ogóle w karierze, zdobył punkty Pucharu Świata. Na 44. pozycji został sklasyfikowany starszy z braci - Kamil Bury. Wystąpiło 62 zawodników.