Maciej Staręga 31. w kwalifikacjach sprintu w Lahti

O krok od awansu do ćwierćfinału sprintu stylem dowolnym w Lahti był Maciej Staręga. Reprezentant Polski w kwalifikacjach zajął 31. pozycję. Zwyciężył Szwed Teodor Peterson.

Maciej Staręga do trzydziestego Tima Tscharnkego stracił zaledwie 0,04 sek. Strata Polaka do Petersona wyniosła 6,07 sek. Z dalszej rywalizacji odpadli również Konrad Motor i Sebastian Gazurek. Pierwszy z nich stracił do zwycięzcy kwalifikacji 7,48 sek, a rezultat ten dał Motorowi 53. miejsce. Z kolei Gazurek był jednym z najwolniejszych zawodników w kwalifikacjach (88. lokata).

Teodor Peterson pętlę liczącą 1,55 km przebiegł w czasie 2:30,57. Z drugim czasem w kwalifikacjach finiszował Haavard Solaas Taugboel, a trzeci był inny Norweg - Paal Golberg. Niespodzianką było dopiero 34. miejsce Pettera Northuga, który tym samym odpadł z walki o punkty Pucharu Świata.

Początek ćwierćfinałów sprintu w Lahti zaplanowany jest na godzinę 13:00.