Przed GP Polski: Chris Harris

W najbliższą sobotę odbędzie się szósta w tym sezonie runda zmagań o tytuł najlepszego jeźdźca świata. Jednym z uczestników Grand Prix Polski w Gorzowie będzie Chris Harris.

Chris Harris urodził się 28 listopada 1982 roku w Truro. Jest obecnie jedynym Brytyjczykiem, który znajduje się w stawce uczestników cyklu Grand Prix. Jeszcze nie tak dawno, bo dwa lata temu "Bomber" był w ścisłej światowej czołówce, zajął wtedy 6. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix i zapewnił sobie prawo startu w kolejnej edycji. Pierwsze sukcesy Harris odnosił jako junior. W 2003 roku sięgnął po srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Przegrał wtedy jedynie z Jarosławem Hampelem. W swojej karierze Harris trzykrotnie sięgnął po tytuł najlepszego jeźdźca na Wyspach Brytyjskich.

W obecnym sezonie Harris spisuje się poniżej oczekiwań. Słabo Brytyjczyk jeździ w Enea Ekstralidze. Po tym jak zawiódł w kilku spotkaniach, stracił miejsce w składzie Dospel CKM Włókniarza Częstochowa. Po wynikach ostatniej rundy GP, która rozegrana została w Kopenhadze, widać, że "Bomber" pomału wraca do formy z sezonu 2010. Niespełna 30-letni żużlowiec kilka razy udowodnił już, że stać go na bardzo dobre wyniki w zawodach z cyklu Grand Prix. Jego zwycięstwem zakończył się turniej o Grand Prix Wielkiej Brytanii w 2007 roku, który został rozegrany na czasowym torze w Cardiff.

Po rozegraniu pięciu turniejów w tegorocznej edycji GP Brytyjczyk z dorobkiem 27 punktów zajmuje 13. miejsce.

Zawodnik częstochowskiego klubu w zeszłorocznym turnieju Grand Prix Polski w Gorzowie zdobył 7 "oczek" i zajął 6. pozycję.

Chris Harris jest jedynym Brytyjczykiem, który w tym roku ściga się w cyklu Grand Prix (foto: Jarosław Pabijan)