Żużel. Andrzej Lebiediew zrobił to po raz drugi! Klasyfikacja końcowa cyklu TAURON SEC

WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Andrzej Lebiediew

Tegoroczne zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy (TAURON SEC) dobiegły końca. Najlepszy w czterech turniejach finałowych okazał się Andrzej Lebiediew, który zwyciężył zdobywając łącznie 50 punktów.

Przypomnijmy, że zawodnicy rywalizowali w turniejach w Debreczynie, Grudziądzu, Guestrow i Chorzowie, a Łotysz wygrał pierwszą i trzecią rundę. To dla niego drugi w karierze tytuł mistrza Europy (poprzedni wywalczył w 2017 roku). Dzięki temu sukcesowi wywalczył sobie miejscówkę w cyklu Grand Prix 2025.

Z kolei drugi Leon Madsen zdobył... czwarty tytuł wicemistrzowski w ciągu ostatnich pięciu sezonów! W tym okresie Duńczyk dorzucił też jeden złoty krążek. Dla Kacpra Woryny natomiast jest to pierwszy medal indywidualnych mistrzostw Europy w karierze.

Pięciu najlepszych zawodników zapewniło się miejsce w przyszłorocznym cyklu SEC. W tym gronie jest m.in. Anders Thomsen, który pokazał się z wyśmienitej strony w 4. finale TAURON SEC w Chorzowie. Duńczyk pewnie wygrał ostatnią rundę mistrzostw, zdobywając w niej aż 17 punktów.

W związku z takimi rozstrzygnięciami, ostatnim polskim mistrzem Europy pozostaje Sebastian Ułamek, który po tytuł sięgnął jeszcze w 2010 roku, podczas jednodniowego finału rozegranego w Tarnowie.