Żużel. Leszek Demski ocenił sytuację pomiędzy Łagutą i Fajferem. Wyścig powinien zostać przerwany?

WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Artiom Łaguta

Pomimo wysokiego zwycięstwa ebut.pl Stali nad Betard Spartą (55:35 - dop.red.), na torze działo się naprawdę wiele. Tak było, chociażby w 13. gonitwie, w której doszło do niebezpiecznego zdarzenia pomiędzy Artiomem Łagutą i Oskarem Fajferem.

ebut.pl Stal Gorzów bezproblemowo w piątek zwyciężyła z Betard Spartą Wrocław 55:35 i dopisała do swojego ligowego dorobku, kolejne dwa punkt. Bonus jednak powędrował do ekipy z województwa dolnośląskiego. 13. bieg tej potyczki można śmiało uznać za jeden z najlepszych w obecnym sezonie PGE Ekstraligi. W nim jednak doszło do niebezpiecznego zdarzenia pomiędzy Oskarem Fajferem i Artiomem Łagutą.

Ten drugi w pewnym momencie ostro wjechał pod tego pierwszego. W konsekwencji gorzowski żużlowiec zahaczył lewą ręką o błotnik zawodnika Sparty, a dodatkowo odbił się od bandy i wjechał w tylne koło Andersa Thomsena. Na szczęście nikt nie upadł. Po wyścigu były indywidualny mistrz świata chciał przeprosić Polaka, który jednak w dalszym ciągu miał spore pretensje do przeciwnika.

Łaguta podczas mix zony przyznał, że nie rozmawiał już więcej o tej sytuacji z Fajferem. Przypomniał jednakże agresywny atak 30-latka na Andrzeja Lebiediewa, który zakończył się dla Łotysza kontuzją. Co więcej, według Rosjanina z polskim paszportem zawodnik Stali nie przeprosił po całym zajściu stałego uczestnika Speedway Grand Prix.

- Ja to zrobiłem, bowiem wiedziałem, że pojechałem za ostro i zbyt blisko bandy. W środku łuku jeszcze mnie pociągnęło i stanąłem w miejscu. Tam było przyczepnie, później ślisko, przez co dojechałem jeszcze bliżej płotu - tłumaczył na antenie Canal+ Sport Artiom Łaguta.

Całe zajście skomentował również Leszek Demski, który nie widział w tej sytuacji przewinienia na torze. - Na pewno atak Artioma był ostry, tego nie da się ukryć, ale nie nadawał się do przerwania biegu czy wykluczenia żużlowca Sparty - podsumował szef sędziów.