Żużel. Kuriozalna sytuacja w Częstochowie. Trener Krono-Plast Włókniarza zabrał głos

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa przegrał w piątek z ebut.pl Stalą Gorzów (41:48). Najwięcej po meczu mówi się jednak nie o samym spotkaniu, co o wydarzeniach w siódmym biegu.

Przypomnijmy, że w siódmym wyścigu meczu Krono-Plast Włókniarza Częstochowa z ebut.pl Stalą Gorzów doszło do niecodziennej sytuacji. W pierwszej odsłonie tego biegu ruszył się Jakub Stojanowski i arbiter Arkadiusz Kalwasiński zdecydował się przerwać wyścig. Zgodnie z przepisami - na przygotowanie się do powtórki wyścigu jest jedna minuta, a nie dwie.

I to było za mało, by Maksym Drabik i Mikkel Michelsen pojawili się pod taśmą. W efekcie arbiter musiał wykluczyć obu jeźdźców gospodarzy z powtórki. - Zmiana kół. Tego czasu jest naprawdę mało i później jeszcze tankowanie, a w efekcie zabrakło kilku sekund. To jednak nie powinno się zdarzyć - mówił po meczu Ślączka w rozmowie z dziennikarzami w Ekstraliga Media Center.

Janusz Ślączka odniósł się także do wydarzeń sprzed tej sytuacji, czyli do momentu, który sprowokował powtórkę gonitwy. - Wydaje mi się, że to przerwanie biegu nie powinno mieć miejsca - przyznał.

Szkoleniowiec nie chciał komentować więcej sytuacji, argumentując, że nie jest od oceniania i komentowania pracy arbitrów. Pytany o przebieg wydarzenia też nie był zbyt rozmowny. - Rywal był lepszy. Ten tor wiele się nie zmienia, a jeśli się przegrywa, to łatwo mówić, że nie pasuje, a jeśli wygrywa, to że jest dobrze. On jest powtarzany, co mówili zawodnicy po próbie toru - dodał.

Pytany przez WP SportoweFakty o przygotowanie toru pod kątem jazdy przy krawężniku i z wyłączeniem zewnętrznej części odpowiedział: - Banda jest odkryta. Leon, Mikkel czy Maksym, jak tam pojechali, to zmieniali pozycję. Nie wszyscy jednak są w stanie tam jechać - skomentował nasz rozmówca.

Zadaliśmy również Ślączce pytanie, czy jest w stanie zagwarantować fanom, że Krono-Plast Włókniarz znajdzie się w fazie play-off. Obecnie wcale nie jest to takie pewne. - Tego nikt nie wie. To jest sport. Czy pan jest pewny? Ja wierzę w drużynę. Gdybym wszystko przewidział, to postawiłbym duże pieniądze - odpowiedział.