MotoGP: Andrea Iannone ponownie najszybszy

Andrea Iannone wygrał kolejną sesję treningową przed wyścigiem o Grand Prix Holandii na torze w Assen. Zaraz za Włochem sklasyfikowany został jego rodak, Valentino Rossi. Trzecie miejsce zajął Marc Marquez.

Popołudniu warunki na torze w Assen uległy znacznej poprawie. Brak opadów deszczu i sucha nawierzchnia sprawiły, że zawodnicy poprawili swoje czasy. Andrea Iannone, który wygrał poranny trening z rezultatem 1:34.349, drugą sesję treningową ukończył z wynikiem niemal o sekundę lepszym. Zawodnik Ducati pokonał jedno okrążenie toru w czasie 1:33.591.

Znacząco na drugim treningu poprawił się również Valentino Rossi, który stracił do Iannone tylko 0.004 s. Tempo podkręcili również zawodnicy Hondy. O ile rano żaden z motocyklistów startujących na japońskiej maszynie nie załapał się do dziesiątki, to popołudniu Marc Marquez zajął trzecie miejsce.

O sporym pechu może mówić za to Alvaro Bautista. Hiszpański motocyklista podczas popołudniowego treningu dwukrotnie notował upadki. Były one na tyle niegroźne, że zawodnik Aprilia Racing Team wracał na tor.