MotoGP: Drugi tytuł mistrzowski w rękach Marca Marqueza!

Marc Marquez zajął 2. miejsce w wyścigu o Grand Prix Japonii czym przypieczętował zdobycie drugiego z rzędu tytułu mistrza świata w klasie MotoGP! Zawody na torze Motegi wygrał Jorge Lorenzo.

Obrona mistrzowskiego tytułu przez Marca Marqueza w Japonii zależała od tego czy 21-letni Katalończyk nie straci nic ze swojej przewagi punktowej w klasyfikacji generalnej. Motocyklista Repsol Hondy po kilkunastu okrążeniach pokonał w walce o 2. miejsce Valentino Rossiego i to atak na legendę MotoGP okazał się decydujący w zapewnieniu sobie tytułu MŚ. [ad=rectangle] Przed rokiem Marquez świętował tytuł jako najmłodszy zawodnik w historii MotoGP. W tym sezonie podchodzący z Cervery motocyklista złamał kolejną barierą zostając najmłodszym zawodnikiem, który wywalczył dwa tytuły z rzędu. Hiszpan pobił osiągnięcie Mike Hailwooda z 1963 roku. W cieniu triumfu Marca Marqueza wyścig na domowym torze Hondy zwyciężył Jorge Lorenzo, który na szóstym okrążeniu zaatakował ówczesnego lidera Valentino Rossiego i z łatwością kontrolował tempo aż do samej mety. Były mistrz świata to jedyny zawodnik w tym sezonie, który obok Marqueza był w stanie wygrać dwa wyścigi z rzędu. Triumf Lorenzo w Japonii sprawił, że walka o tytuł wicemistrzowski będzie zacięta do końca sezonu. Po 15 z 18 wyścigów drugi Valentino Rossi ma na swoim koncie 230 punktów, tyle samo co trzeci Dani Pedrosa. Jorge Lorenzo jest czwarty ze stratą trzech oczek do obu zawodników. Kolejna runda mistrzostw świata Grand Prix Australii na torze Phillip Island odbędzie się już w przyszłym tygodniu.