Kamil Majchrzak rozpoczął sezon na trawie. Pierwszy mecz trwał 17 minut

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak zainaugurował we wtorek krótki sezon gry na kortach trawiastych. Polski tenisista startuje w tym tygodniu w dużym challengerze w Nottingham.

Po występie w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie 2021, w którym zdołał wygrać mecz w głównej drabince, Kamil Majchrzak szybko przeniósł się na korty trawiaste. W Nottingham został rozstawiony z ósmym numerem, a w I rundzie wylosował Prajnesha Gunneswarana.

Do pojedynku Polaka z Hindusem doszło we wtorek. Mecz trwał zaledwie 17 minut. W pierwszym secie "Szumi" przełamał serwis rywala trzykrotnie i zdobył 25 z 31 rozegranych punktów. Przy stanie 6:0 reprezentant Indii uznał, że nie jest już w stanie kontynuować gry.

Majchrzak awansował do II rundy, w której jego przeciwnikiem będzie w czwartek australijski kwalifikant Aleksandar Vukić. Natomiast w środę Polak przystąpi do rywalizacji w deblu. Jego partnerem jest Rosjanin Jewgienij Donskoj, zaś przeciwnikami będą oznaczeni drugim numerem Australijczycy Matthew Ebden i John-Patrick Smith.

Viking Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania) ATP Challenger Tour, kort trawiasty, pula nagród 132,8 tys. euro wtorek, 8 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Kamil Majchrzak (Polska, 8) - Prajnesh Gunneswaran (Indie) 6:0 i krecz

Czytaj także: Rywalka dwoiła się i troiła, ale Iga Świątek zagrała jak prawdziwa mistrzyni. Polka zakończyła marsz Ukrainki Sofia Kenin nie powtórzy wyniku z ubiegłego roku. Urodzaj debiutantek w ćwierćfinale