Roland Garros: Juan Martin del Potro i Karen Chaczanow wygrali z rywalami oraz z bólem. Awans Fabio Fogniniego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ibrahim Ezzat/NurPhoto / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro
Getty Images / Ibrahim Ezzat/NurPhoto / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro

Mimo problemów zdrowotnych Juan Martin del Potro w pięciu setach pokonał Yoshihito Nishiokę w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych wielkoszlemowego Roland Garros 2019. Z rywalem i z bólem w czwartek poradził sobie również Karen Chaczanow.

Roland Garros to dla Juana Martina del Potro dopiero czwarty turniej po przeprowadzonej jesienią zeszłego roku operacji kolana. Przed startem zawodów Argentyńczyk cieszył się, że z jego formą i zdrowiem jest coraz lepiej, ale w czwartek problemy powróciły. W czasie meczu II rundy z Yoshihito Nishioką znów poczuł ból. Mimo że miał trudności z właściwym poruszaniem się po korcie, a w dwóch pierwszych setach swoją grę ograniczył niemal jedynie do serwisu i forhendu, walczył. I otrzymał za to nagrodę. Po trzech godzinach i 36 minutach rywalizacji pokonał Japończyka 5:7, 6:4, 6:2, 6:7(5), 6:2.

- Poślizgnąłem się, straciłem równowagę i poczułem ból biodra, który odczuwałem też w kolanie - wyjaśniał, cytowany przez portal atptour.com, Del Potro - Po tym wszystkim, przez co przeszedłem, musiałem być ostrożny i obrać właściwą strategię. Gra wiele mnie kosztowała, ale jeśli jesteś silny i masz pasję, to pragnienie rywalizacji bierze górę. Dzięki temu wygrałem - dodał Argentyńczyk, który w III rundzie zmierzy się z Jordanem Thompsonem.

Z rywalem, ale i z własnym zdrowiem walczył w czwartek także Karen Chaczanow. Rosjanin poprosił o interwencję medyczną z powodu bólu pleców, przegrał seta do zera, ale ostatecznie ograł Gregoire'a Barrere'a 6:3, 7:6(6), 0:6, 7:5. W 1/16 finału rozstawiony z numerem dziesiątym Chaczanow zagra z lepszym z pary Martin Klizan - Lucas Pouille. Pojedynek Słowaka z Francuzem został przerwany w czwartym secie przez opady deszczu. Tenisiści wrócą na kort w piątek.

Oznaczony numerem dziewiątym Fabio Fognini wygrał 6:4, 3:6, 6:3, 6:3 z Federico Delbonisem. Kolejnym przeciwnikiem Włocha będzie Roberto Bautista. Hiszpan, turniejowa "18", pokonał 6:2, 6:3, 6:2 Taylora Fritza, rewanżując się tym samym Amerykaninowi za porażkę sprzed tygodnia w Lyonie.

W III rundzie zameldował się także inny wysoko rozstawiony tenisista, Borna Corić. Oznaczony "13" Chorwat bez straty partii poradził sobie z Lloydem Harrisem. O 1/8 finału Corić powalczy z Janem-Lennardem Struffem. Niemiec wygrał 7:6(2), 7:6(3), 6:7(4), 6:2 z Radu Albotem.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro czwartek, 30 maja II runda gry pojedynczej: Juan Martin del Potro (Argentyna, 8) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 5:7, 6:4, 6:2, 6:7(5), 6:2 Fabio Fognini (Włochy, 9) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:4, 3:6, 6:3, 6:3 Karen Chaczanow (Rosja, 10) - Gregoire Barrere (Francja, WC) 6:3, 7:6(6), 0:6, 7:5 Borna Corić (Chorwacja, 13) - Lloyd Harris (RPA) 6:2, 6:3, 7:6(2) Roberto Bautista (Hiszpania, 18) - Taylor Fritz (USA) 6:2, 6:3, 6:2 Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Radu Albot (Mołdawia) 7:6(2), 7:6(3), 6:7(4), 6:2 Martin Klizan (Słowacja) - Lucas Pouille (Francja, 22) 7:6(4), 2:6, 6:3, 3:1 *dokończenie w piątek