WTA Seul: od piłki meczowej do tytułu. Szalony finał dla Lary Arruabarreny

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JEON HEON-KYUN
PAP/EPA / JEON HEON-KYUN

Lara Arruabarrena zdobyła drugi singlowy tytuł WTA w zawodach na kortach twardych w Seulu. W finale Hiszpanka pokonała po szalonym meczu Monicę Niculescu.

W II rundzie Lara Arruabarrena myślami była już w drodze na kolejny turniej. Po słabym I secie przegrywała także w drugiej odsłonie spotkania z Louisą Chirico. 20-letnia Amerykanka miała dwie piłki meczowe, jednak Hiszpance udało się odwrócić losy pojedynku i sięgnąć po awans.

Zwycięsko dla 24-latki z San Sebastian zakończyły się także kolejne trzy mecze, łącznie z najważniejszym - finałowym. Choć wynik na to nie wskazuje, I set od początku do końca był bardzo wyrównany, a Arruabarrena i Monica Niculescu walczyły o każdy punkt, jednak po 39 minutach to Hiszpanka wygrała 6:0.

Rumunce udało się odpowiedzieć i wyrównać stan pojedynku, ale w decydującej partii zaczęło brakować jej sił. Ponownie turniejowej "piątce" nie udało się wygrać choćby jednego gema i 90. rakieta świata mogła cieszyć się z drugiego tytułu WTA w karierze. Poprzednio puchar tej rangi zdobyła przed czterema laty w Bogocie.

To czwarta taka sytuacja w tym sezonie, kiedy tenisistka wygrywa turniej wcześniej broniąc w nim piłki meczowej. Poprzednio udało się to Andżelice Kerber (Australian Open), Francesce Schiavone (Rio de Janeiro) i Sloane Stephens (Charleston). Dzięki triumfowi w stolicy Korei Południowej Arruabarrena poprawi swoją życiówkę w rankingu WTA, wskakując na 61. miejsce.

W grze podwójnej bezkonkurencyjne okazały się Johanna Larsson i Kirsten Flipkens, które w finale pokonały Akiko Omae i Peangtarn Plipuech. To pierwszy deblowy tytuł w karierze Belgijki, Szwedka ma ich już sześć.

Korea Open, Seul (Korea Południowa) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów niedziela, 25 września

finał gry pojedynczej:

Lara Arruabarrena (Hiszpania) - Monica Niculescu (Rumunia, 5) 6:0, 2:6, 6:0 finał gry podwójnej

:

Johanna Larsson (Szwecja, 2) / Kirsten Flipkens (Belgia, 2) - Akiko Omae (Japonia) / Peangtarn Plipuech (Tajlandia) 6:2, 6:3