WTA Rio de Janeiro: Porażka Johanny Larsson z brazylijską kwalifikantką, awans Danki Kovinić

Szwedka Johanna Larsson przegrała z Brazylijką Paulą Cristiną Goncalves w II rundzie turnieju WTA International w Rio de Janeiro. Do ćwierćfinału awansowała reprezentantka Czarnogóry Danka Kovinić.

Po szybkim odpadnięciu najwyżej rozstawionej Teliany Pereiry, honoru Brazylii dzielnie broni Paula Paula Cristina Goncalves (WTA 285). W II rundzie reprezentantka gospodarzy pokonała 6:4, 6:4 Johannę Larsson (WTA 48). 25-letnia Brazylijka wróciła z 2:4 w secie otwierającym mecz. W ciągu 97 minut wykorzystała pięć z 10 break pointów i awansowała do pierwszego w karierze ćwierćfinału w głównym cyklu. Kolejną rywalką Goncalves będzie Amerykanka Shelby Rogers (WTA 131), z którą trzy lata temu przegrała w kwalifikacjach do turnieju ITF w amerykańskim Pelham.

Danka Kovinić (WTA 50) wygrała 6:2, 6:3 z Silvią Soler-Espinosą (WTA 171). W trwającym 71 minut spotkaniu reprezentantka Czarnogóry zdobyła 25 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Tylko raz straciła własny serwis, a sama przełamała rywalkę cztery razy. W ćwierćfinale Kovinić zmierzy się z Soraną Cirsteą (WTA 199), którą rok temu pokonała w turnieju ITF w amerykańskim Osprey.

Lara Arruabarrena (WTA 89) zwyciężyła 7:5, 5:7, 6:3 Anę Bogdan (WTA 160) po dwóch godzinach i 29 minutach walki. Hiszpanka obroniła 14 z 18 break pointów, a sama przełamała rywalkę pięć razy. W ten sposób awansowała do pierwszego singlowego ćwierćfinału w głównym cyklu od lipca 2015 roku (Bastad).

Kolejną rywalką Arruabarreny będzie Petra Martić (WTA 162), która poszła za ciosem i po odprawieniu Teliany Perery pokonała 7:6(2), 5:7, 6:2 Marinę Eraković (WTA 179). W trwającym dwie godziny i 28 minut spotkaniu Chorwatka zaserwowała sześć asów, a Nowozelandka popełniła dziewięć podwójnych błędów. 25-latka ze Splitu osiągnęła pierwszy singlowy ćwierćfinał w głównym cyklu od kwietnia 2013 roku (Katowice).

Rio Open, Rio de Janeiro (Brazylia) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów czwartek, 18 lutego

II runda gry pojedynczej:

Danka Kovinić (Czarnogóra, 3) - Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania) 6:2, 6:3 Laura Arruabarrena (Hiszpania, 6) - Ana Bogdan (Rumunia) 7:5, 5:7, 6:3 Paula Cristina Goncalves (Brazylia, Q) - Johanna Larsson (Szwecja, 2) 6:4, 6:4 Petra Martić (Chorwacja) - Marina Eraković (Nowa Zelandia) 7:6(2), 5:7, 6:2