ATP Hamburg: Rafael Nadal zostawił pięć gemów Pablo Cuevasowi, Lucas Pouille w półfinale

Rafael Nadal szybko rozprawił się w piątek z pogromcą Jerzego Janowicza, Pablo Cuevasem. Najlepszy wynik w karierze uzyskał w Hamburgu Lucas Pouille, który zakończył zwycięską passę Benoita Paire'a.

21-letni Lucas Pouille jako jedyny kwalifikant dotarł do 1/4 finału międzynarodowych mistrzostw Niemiec i spotkał się ze swoim rodakiem Benoitem Paire'em, który wygrał siedem ostatnim pojedynków i sięgnął po tytuł w Bastad. W piątek tenisista z Awinionu starał się w swoim stylu urozmaicać grę, ale jego młodszy krajan nie dał się zaskoczyć i po zaledwie 53 minutach zwycięstwo 6:3, 6:2 odniósł Pouille. Zdolny reprezentant Trójkolorowych awansował do premierowego półfinału rangi ATP World Tour 500. W styczniu grał o finał w imprezie ATP World Tour 250 w Auckland, ale lepszy okazał się Adrian Mannarino.
[ad=rectangle]
W sobotę Pouille nie będzie miał łatwego zadania, ponieważ na jego drodze stanie triumfator hamburskich zawodów z 2013 roku, Fabio Fognini. Rozstawiony z numerem ósmym Włoch pokonał w piątek Aljaza Bedene, który od tego sezonu występuje pod flagą Wielkiej Brytanii. Pochodzący z Lublany tenisista przez 89 minut stawiał dzielny opór przeciwnikowi. W 10. gemie drugiej partii miał nawet setbola, ale Włoch obronił go pewnym uderzeniem z forhendu po linii, po czym sam uzyskał kluczowe przełamanie. Fognini poprawił na 5-0 bilans spotkań z Bedene. Z Pouille'em ma rachunek do wyrównania, bowiem w zeszłym sezonie przegrał z nim w paryskiej hali Bercy.

Najwyżej rozstawiony w Hamburgu Rafael Nadal jako trzeci pojawił się na korcie Am Rothenbaum. Przeciwnikiem Hiszpana był pogromca Jerzego Janowicza z II rundy, Pablo Cuevas. Oznaczony piątym numerem Urugwajczyk starał się odnieść drugie w karierze zwycięstwo nad zawodnikiem z Top 10 rankingu ATP, ale w piątek nie było mu to dane. Nie było także powtórki z Rio de Janeiro, gdzie w tym roku Cuevas zabrał Rafie seta. Tym razem 29-latek z Salto sporo ryzykował, ale popełniał przy tym za dużo błędów. Już w premierowej odsłonie miał ich 16. Nic więc dziwnego, że po 72 minutach 14-krotny mistrz wielkoszlemowy triumfował pewnie 6:3, 6:2.

Przeciwnika Nadala w sobotnim pojedynku o finał międzynarodowych mistrzostw Niemiec miało wyłonić spotkanie Andreasa Seppiego z Simone Bolellim. Do włoskiego starcia jednak nie doszło, ponieważ Bolelli przegrał z zapaleniem żołądka. Tym samym w sobotę dojdzie do siódmego pojedynku utytułowanego Nadala z Seppim, który jedyny raz pokonał Rafę w 2008 roku na kortach twardych w Rotterdamie.

German Open Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)