WTA Budapeszt: Trzeci tytuł w sezonie Vinci

Roberta Vinci (WTA 25) wygrała turniej Poli-Farbe Budapest Granx Prix na kortach ziemnych w Budapeszcie. W finale Włoszka pokonała Irinę-Camelię Begu (WTA 77) 6:4, 1:6, 6:4.

Włoszka zdobyła trzeci tytuł w sezonie (Barcelona, 's-Hertogenbosch ) i szósty w karierze (bilans finałów 6-1). Dla Begu był to drugi finał w sezonie i jednocześnie w karierze. 20-letnia Rumunka w kwietniu jako kwalifikantka szła jak burza w Marbelli dopiero w finale przegrywając z Wiktorią Azarenką (w półfinale wyeliminowała Swietłanę Kuzniecową).

CZYTAJ: Trzeci deblowy tytuł Rosolskiej

W 10. gemie decydującego seta Begu dała rywalce dwa meczbole popełniając podwójny błąd i Vinci wykorzystała drugiego za pomocą pięknego drop-szota. W trwającym dwie godziny i dziewięć minut spotkaniu Włoszka wykorzystała sześć z 10 break pointów oraz skorzystała z ośmiu podwójnych błędów Rumunki.