Wimbledon: Kubot z trudem dotrzymał kroku Janowiczowi

Łukasz Kubot (ATP 94) nie bez problemów pokonał 6:2, 4:6, 6:4 Chorwata Kristijana Mesaroša (ATP 220) w II rundzie eliminacji do wielkoszlemowego Wimbledonu. Rywalem Polaka w decydującej fazie będzie Francuz Augustin Gensse (ATP 173).

29-letni Kubot stanie w czwartek przed szansą wywalczenia awansu do głównej drabinki jedynej w sezonie rozgrywanej na kortach trawiastych wielkoszlemowej imprezy. Przed rokiem lubinianin zadebiutował w singlu na wimbledońskich trawnikach bez konieczności gry w eliminacjach. W bieżącym sezonie z powodu niskiego rankingu zmuszony jest przebijać się przez kwalifikacje.

CZYTAJ: Janowicz pokonał Goldinga

Wtorkowy rywal Kubota, 22-letni Mesaroš, to zawodnik występujący przede wszystkim w imprezach niższej rangi, stąd też zdecydowanie większe szanse na końcowy triumf miał reprezentant Polski. W premierowej odsłonie chorwacki tenisista niewiele miał do powiedzenia, bowiem stracił serwis zaraz na początku seta. Numer 1 polskiego tenisa błyskawicznie dołożył drugiego breaka i pewnie zakończył tę partię.

Również druga odsłona początkowo układała się po myśli Kubota, który wyszedł na prowadzenie już w pierwszym gemie. Chorwat szybko wyrównał na 1:1 i od tego momentu nie stracił już w tym secie własnego podania. Mesaroš w 10. gemie niespodziewanie wykorzystał moment dekoncentracji polskiego zawodnika i ostatecznie zapisał na swoje konto drugiego seta.

Kubot fatalnie rozpoczął także decydującą o losach meczu trzecią partię: stracił serwis w drugim gemie i już po chwili przegrywał nawet 0:3. Wówczas jednak nastąpiła pełna mobilizacja polskiego tenisisty, który od tego momentu zgarnął pięć kolejnych gemów. Lubinianin nie zamierzał już przedłużać gry i przy pierwszym meczbolu w 10. gemie zakończył ten pojedynek.

Rywalem Kubota w finałowej rundzie kwalifikacji będzie w czwartek młodszy od niego o dwa lata Gensse, z którym polski zawodnik nie miał dotychczas przyjemności rywalizować na korcie. Francuz przez znaczną część tenisowego sezonu występuje w zawodach niższej rangi. W ubiegłym miesiącu zadebiutował w turnieju wielkoszlemowym, udanie przechodząc eliminacje na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)