WTA Dauha: Dobre otwarcie Bartoli i Pietrowej

Marion Bartoli (WTA 18) pokonała Alisę Klejbanową (WTA 20) 7:5, 6:2 i awansowała do II rundy turnieju Qatar Ladies Open rozgrywanego na kortach twardych w Dausze.

Francuzka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów, a przy swoim pierwszym podaniu straciła 10 punktów i sięgnęła po trzecie zwycięstwo nad Klejbanową po 93 minutach. Bartoli w ubiegłym tygodniu wróciła do gry po przerwie spowodowanej kontuzją łydki, w Dubaju doszła do III rundy przegrywając z Agnieszką Radwańską. Klejbanowa w ubiegłym tygodniu błysnęła w Dubaju formą w drodze do ćwierćfinału eliminując Wierę Zwonariową.

Nadia Pietrowa (WTA 22) pokonała Robertę Vinci (WTA 36) 6:4, 6:2 broniąc czterech z sześciu break pointów i wykorzystując wszystkie pięć okazji na przełamanie serwisu rywalki. Rosjanka, która w ubiegłym sezonie przegrała z Włoszką w Tokio, nie ma dobrego otwarcia sezonu. W Brisbane i Sydney odpadła w I rundzie po porażkach z Czeszkami, odpowiednio Petrą Kvitovą i Barborą Záhlavovą Strýcovą, z Australian Open w III rundzie wyeliminowała ją Jekaterina Makarowa, a w Paryżu w II rundzie uległa Jelenie Dokić. Pietrowa to triumfatorka turnieju w Dausze z 2006 roku, gdy w finale zwyciężyła wiceliderkę rankingu Amélie Mauresmo.

Turniej powrócił do kalendarza WTA Tour po dwuletniej nieobecności. W 2008 roku triumfowała tutaj Maria Szarapowa, która w finale pokonała Wierę Zwonariową. W latach 2008-2010 w Dausze odbywały się wieńczące sezon Mistrzostwa WTA.