Nowa mistrzyni w Kantonie. Serbka z tytułem po sześciu latach

Getty Images / Graham Denholm / Na zdjęciu: Olga Danilović

Olga Danilović została mistrzynią turnieju WTA 250 w Kantonie. W finale serbska tenisistka pokonała w dwóch setach Amerykankę Caroline Dolehide.

W niedzielę odbył się finał 18. edycji turnieju w Kantonie. Doszło w nim do starcia Olgi Danilović (WTA 86) z Caroline Dolehide (WTA 101). Tytuł zdobyła Serbka, która wygrała z Amerykanką 6:3, 6:1.

W pierwszym secie Dolehide z 0:2 wyrównała na 2:2. Danilović uzyskała przełamanie na 3:2 i już do końca nie oddała przewagi. Drugą partię Serbka rozpoczęła od straty podania. Później dominowała na korcie i zdobyła sześć gemów z rzędu. Przy stanie 5:1 wykorzystała trzecią piłkę meczową.

W ciągu 75 minut Danilović zdobyła 25 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu szans. Serbka posłała 24 kończące uderzenia przy 19 niewymuszonych błędach. Dolehide zanotowano 12 piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek.

Danilović podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Dolehide. Serbka zdobyła drugi singlowy tytuł w WTA Tour. W 2018 roku triumfowała w turnieju River Cup w Moskwie po zwycięstwie nad Anastazją Potapową. Bilans finałów Danilović to teraz 2-1. Dolehide zanotowała drugi finał. W ubiegłym sezonie w Gudalajarze uległa Marii Sakkari.

23-letnia Danilović wywalczyła tytuł w Kantonie jako druga Serbka. W 2015 roku triumfowała Jelena Janković. Dolehide w finale tego turnieju zagrała jako trzecia Amerykanka. Wcześniej dokonały tego Vania King (2013) i Sofia Kenin (2019 - tytuł).