Niespodziewany zwrot w meczu Polki. Powtórzyła się historia sprzed lat

Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa grała w piątek o półfinał zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach twardych w amerykańskim Tyler. Po trzysetowym boju ze zwycięstwa cieszyła się jednak jej rywalka, Jaimee Fourlis.

W ramach turnieju Christus Health Pro Challenge Katarzyna Kawa (WTA 252) odniosła dwa trzysetowe zwycięstwa. Zameldowała się tym samym w ćwierćfinale, w którym czekała na nią Jaimee Fourlis (WTA 341). Australijka odwróciła losy pojedynku z Polką i zwyciężyła ostatecznie 4:6, 7:5, 6:1.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. W premierowej odsłonie jako pierwsza break pointa miała Fourlis, lecz nie wykorzystała tej szansy. Dopiero w końcowej fazie partii do głosu doszła kryniczanka. To ona wywalczyła przełamanie w dziewiątym gemie, po czym zamknęła seta wynikiem 6:4.

Na początku drugiej części pojedynku Kawa robiła wszystko, aby uzyskać przewagę. Udało się jej wywalczyć dwa przełamania i wyjść na 3:1. Wówczas jednak nastąpił zwrot akcji. Tenisistka z Antypodów wygrała trzy gemy z rzędu i wróciła do gry. W końcówce odparła parę break pointów i przełamaniem zwieńczyła partię rezultatem 7:5.

Wobec powyższego o wygranej rozstrzygnął trzeci set. W rozgrywce tej Fourlis szybko zbudowała sporą przewagę. Przełamania w drugim i szóstym gemie załatwiły sprawę. Polka zmarnowała dwa break pointy powrotne przy wyniku 1:3. Po dwóch godzinach i 25 minutach Australijka wykorzystała pierwszego meczbola.

Tym samym Kawa po raz trzeci w karierze odpadła w ćwierćfinale turnieju ITF World Tennis Tour na kortach twardych w Tyler w stanie Teksas. Wcześniej taki rezultat osiągnęła w 2020 i 2021 roku.

Christus Health Pro Challenge, Tyler (USA)