Alexander Zverev udzielił lekcji nastolatkowi. Pewny awans włoskiego gwiazdora

PAP/EPA / CJ Gunther / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Alexander Zverev oddał cztery gemy 18-letniemu Joelowi Schwaerzlerowi w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Wiedniu. Bez straty seta w poniedziałek wygrali też Matteo Berrettini, Flavio Cobolli i Jakub Mensik.

Poniedziałek był ważnym dniem dla Joela Schwaerzlera. 18-letni Austriak, były lider rankingu juniorskiego, wystąpił z dziką kartą w turnieju ATP w Wiedniu i w I rundzie zmierzył się z Alexandrem Zverevem. Młody reprezentant gospodarzy otrzymał jednak srogą lekcję od aktualnie trzeciego singlisty świata i przegrał 2:6, 2:6.

Mimo gładkiego zwycięstwa w 67 minut, najwyżej rozstawiony Zverev docenił starania rywala. - Kiedy jako 18-latek grasz przed wielką publicznością w domowym turnieju, nie jest to najłatwiejsza rzecz na świecie. Pamiętam, gdy byłem w takiej sytuacji i mając 17 lat zagrałem w Hamburgu z Davidem Ferrerem. Miałem nadzieję na dobry mecz, a przegrałem w godzinę, zdobywając jednego gema - mówił.

Dla Zvereva, który w poniedziałek zapisał na swoim koncie sześć asów, cztery przełamania i 14 zagrań kończących, to 60. wygrany mecz w sezonie 2024. W II rundzie Niemiec, mistrz Erste Bank Open sprzed trzech lat, zmierzy się z lepszym z pary Alex Michelsen - Marcos Giron.

Lepiej powiodło się innemu utalentowanemu graczowi, Jakubowi Mensikowi. 19-letni Czech, kwalifikant, w pojedynku z Alexeiem Popyrinem ani razu nie stracił podania, sam wykorzystał dwa z sześciu break pointów i niespodziewanie pokonał oznaczonego numerem ósmym Australijczyka 7:6(3), 6:2.

W poniedziałek dobrze zaprezentowali się też Włosi. Matteo Berrettini nie musiał bronić żadnego break pointa i wygrał 7:5, 6:4 z Martonem Fucsovicsem, graczem z eliminacji. Z kolei Flavio Cobolli także bez straty partii uporał się z Alejandro Davidovichem.