6:0 w pierwszym secie, a potem działo się w starciu Rosjanek. Wielkie emocje w finale w Ningbo

Getty Images / VCG / Na zdjęciu: Daria Kasatkina

Finał turnieju WTA 500 w Ningbo dostarczył zwrotów akcji. W pierwszym secie było 6:0 dla Darii Kasatkiny i ostatecznie wygrała ona z Mirrą Andriejewą, choć w trzeciej partii bliżej triumfu była młodsza z Rosjanek.

W niedzielnym finale imprezy w Ningbo doszło do starcia dwóch Rosjanek. Mecz dostarczył dużych emocji, choć pierwszy set zwiastował błyskawiczne zwycięstwo Darii Kasatkiny (WTA 11). Ostatecznie była siódma tenisistka rankingu WTA pokonała Mirrę Andriejewą (WTA 19) 6:0, 4:6, 6:4.

Pierwsze dwa gemy meczu były niezwykle zacięte, ale później do końca pierwszego seta dominowała Kasatkina. W całym secie oddała rywalce 17 punktów. W drugiej partii sytuacja na korcie zmieniła się. Andriejewa objęła prowadzenie 4:1. Kasatkina ruszyła w pościg i wyrównała na 4:4, ale straciła dwa kolejne gemy.

W trzecim secie również działo się mnóstwo ciekawych rzeczy. Andriejewa odskoczyła na 3:0, ale pięć kolejnych gemów padło łupem Kasatkiny. Przy 5:4 tenisistka mieszkająca w Barcelonie wykorzystała pierwszą piłkę meczową i cieszyła się z triumfu po godzinie i 54 minutach.

W całym meczu Andriejewa wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Kasatkina na przełamanie zamieniła siedem z ośmiu okazji. Naliczono jej osiem kończących uderzeń i 26 niewymuszonych błędów. Andriejewa miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 47 pomyłek. Było to pierwsze starcie rosyjskich tenisistek.

Dla Kasatkiny był to szósty finał w tym roku i zdobyła drugi tytuł. W czerwcu zwyciężyła na trawie w Eastbourne. Bilans jej wszystkich finałów to teraz 8-11. Andriejewa wystąpiła w drugim finale. W lipcu 17-latka triumfowała na korcie ziemnym w rumuńskim Jassy.

W deblu najlepsze okazały się Demi Schuurs i Yue Yuan , które w finale pokonały 6:3, 6:3 najwyżej rozstawione Amerykankę Nicole Melichar-Martinez i Australijkę Ellen Perez. Dla Chinki jest to pierwszy deblowy tytuł w WTA Tour. Holenderka odniosła 19. triumf.

Ningbo Open, Ningbo (Chiny)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 922,5 tys. dolarów
niedziela, 20 października

finał gry pojedynczej:

Daria Kasatkina (5) - Mirra Andriejewa 6:0, 4:6, 6:4

finał gry podwójnej:

Demi Schuurs (Holandia) / Yue Yuan (Chiny) - Nicole Melchar-Martinez (USA, 1) / Ellen Perez (Australia, 1) 6:3, 6:3