Jednostronny mecz. Faworytka zrobiła swoje

PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Karolina Muchova

Karolina Muchova ćwierćfinalistką turnieju rangi WTA 1000 w Pekinie. Finalistka zeszłorocznego Rolanda Garrosa bez żadnych problemów ograła Hiszpankę Cristinę Bucsę, tracąc zaledwie dwa gemy.

Po tym, jak Karolina Muchova zażegnała problemy zdrowotne, radzi sobie coraz lepiej. Turniej rangi WTA 1000 w Pekinie jest kolejnym, po którym Czeszka będzie miała powody do zadowolenia.

W środę (2 października) finalistka Rolanda Garrosa 2023 zameldowała się w ćwierćfinale. Stało się to po godzinie i 10 minutach rywalizacji z Hiszpanką Cristiną Bucsą, która była tłem dla rywalki, przegrywając 2:6, 0:6.

Muchova przełamała przeciwniczkę na dzień dobry, a w trzecim gemie mogła powiększyć przewagę. Tyle tylko, że nie wykorzystała żadnego z sześciu break pointów.

W kolejnym gemie serwisowym Bucsy Czeszka była już skuteczniejsza i przy drugiej okazji postawiła kropkę nad "i". Chwilę później Muchova prowadziła już 5:1 i ostatecznie zakończyła seta wynikiem 6:2, bo obie tenisistki na koniec utrzymały podanie.

II set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, bo od przełamania na dzień dobry ze strony faworytki. Czeszka jednak zaczęła wygrywać gem za gemem, a Hiszpanka była kompletnie bezradna.

Ostatecznie doszło do tego, że Bucsa nie ugrała już ani jednego gema. W całej partii zdobyła jedynie dziewięć punktów i po godzinie i 10 minutach rywalizacji pożegnała się z turniejem w stolicy Chin.

Po tym, jak Muchova osiągnęła półfinał wielkoszlemowego US Open, teraz dotarła do ćwierćfinału imprezy rangi WTA 1000. W kolejnym spotkaniu zmierzy się z najwyżej rozstawioną wiceliderką światowego rankingu WTA Białorusinką Aryną Sabalenką.

Do tej pory Czeszka rywalizowała z nią trzy razy i dwukrotnie zwyciężyła, w dodatku w 2023 roku. Relację tekstową na żywo z tego starcia przeprowadzi portal WP SportoweFakty.